Strona główna

  

11 szprotawa herb  

logo bip 2 fb yt

 

Dzień Edukacji Narodowej 2019
Uroczysty apel
Pasowanie na ucznia klasy I

17 czerwca br. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wiechlicach odbyła się „Olimpiada Sportowa na Wesoło”, którego organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oddział Szprotawa przy wsparciu Burmistrza Szprotawy.
Na sportową rywalizację stawili się opiekunowie wraz z dziećmi z kół TPD z Długiego, Leszna Górnego, Siecieborzyc oraz Wiechlic. Nie mogło zabraknąć też honorowych gości. Imprezę swoją obecnością uświetnili: pan Mirosław Gąsik - Burmistrz Szprotawy, pani Dorota Grzeszczak - wiceburmistrz, przedstawiciele Lubuskiego Oddziału Regionalnego TPD w Zielonej Górze: p. Barbara Plawgo - wiceprezes Zarządu oraz p. Damian Pabicha.
Olimpiadę rozpoczęła Prezes Oddziału Gminnego p. Cecylia Brodzińska, zachęcając wszystkich do wspaniałej zabawy i sportowej rywalizacji.


Uczestnicy biorący udział w turnieju doskonale poradzili sobie ze wszystkimi konkurencjami sportowymi i sprostali każdemu zadaniu, mimo że niektóre z nich wymagały dużego wysiłku fizycznego i dobrej kondycji. W ciągu całego dnia zawodnikom towarzyszyła nie tylko zacięta rywalizacja sportowa, ale także miła atmosfera, duch fair play oraz wspaniała pogoda. Bezchmurne niebo, palące słońce i wysiłek fizyczny nie były jednak straszne, bo na każdego zawodnika czekały napoje, lody oraz inne przysmaki. Ulgę przynosił też cień wśród drzew, gdzie rozłożone były ławki dla olimpijczyków.
Po wielu konkurencjach i zabawach tanecznych przyszedł czas na rozstrzygnięcie i wyłonienie najbardziej sprawnych drużyn oraz najlepszego zawodnika turnieju.
Najlepszym zawodnikiem okazał się Fabian Śmigla z Koła TPD z Wiechlic. W konkurencjach drużynowych I miejsce zajęło Koło TPD z Wiechlic, II miejsce - z Długiego, a miejsce III z Leszna Górnego.
Najlepszy zawodnik oraz drużyna otrzymali puchary z rąk Burmistrza Szprotawy. Ale organizatorzy pamiętali nie tylko o tych najlepszych. Z imprezy nikt nie wyszedł z pustymi rękami. Wszyscy uczestnicy „Olimpiady na Wesoło” otrzymali z rąk p. Cecylii Brodzińskiej oraz Barbary Plawgo upominki i dyplomy, a także torby pełne niespodzianek, których fundatorem było TPD. Takim właśnie miłym akcentem mali olimpijczycy zakończyli zmagania sportowe.
To był naprawdę udany dzień!

 

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.