Strona główna

  

11 szprotawa herb  

logo bip 2 fb yt

 

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022
Samorząd Szkolny
Pasowanie na ucznia klasy I

Вітаємо дітей з України!

Ви будете разом з нами вчитися та бавитись у стінах нашої школи. Надіємося, що перебування у нашій школі дозволить почуватися безпечно, наповнить Ваші серця надією, а на ваших обличчях гоститиме усмішка. Вітаємо Вас дорогі друзі!

Початкова Школа імені Корнеля Макушинського у Вєхлицях приготована на те, щоб прийняти дітей з України до відділу дитячого садочка та 1-8 класу школи. Дітям з України пропонуємо все те, що й польським дітям. Крім цього, учні з України отримають, якщо буде така потреба: додаткові уроки польської мови, допомогу у навчанні різних предметів, допомогу психологічно- педагогічну.

Діти можуть брати участь в уроках української мови, історії, культури та географії України.

Додаткові заняття з польської мови будуть проводити вчителі, які мають кваліфікації з навчання польської та російської мови.

 Всі учні можуть розраховувати на допомогу вчителя української мови!

Пропонуємо також позаурочні заняття: музичні та танцювальні для всіх дітей з України та місцевостей ґміни (району) Шпротава у рамах співпраці Товариством Друзів Дітей.

Набір дітей до школи  проводиться впродовж цілого шкільного року – вистачить подати заяву до Директора школи. Директор є вчителем польської та російської мови – це полегшить спілкування між собою та полагодження усіх формальностей.

Приділення до класу відбувається на основі документів виданих у школі за кордоном. Ці документи не мусять бути перекладені присяжним перекладачем. Якщо дитина не має таких документів, вистачить  заява батьків.

Ми маємо досвід із закордонними учнями, так як багато українців працює у нашому регіоні, а їх діти навчаються у нашій школі.

 

Witamy dzieci z Ukrainy! Będziecie razem z nami uczyć się i bawić w murach naszej szkoły.  Mamy nadzieję, że pobyt w naszej szkole pozwoli Wam poczuć się bezpiecznie, napełni Wasze serca nadzieją, a na Waszych twarzach zagości uśmiech. Witajcie drodzy przyjaciele!

Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach jest gotowa na przyjęcie dzieci z Ukrainy do oddziałów przedszkolnych i klas I – VIII. Dzieciom z Ukrainy oferujemy wszystko to, co oferujemy uczniom polskim, a ponadto uczniowie z Ukrainy otrzymają, jeśli będzie taka potrzeba: dodatkowe lekcje języka polskiego, zajęcia wyrównawcze z przedmiotów i pomoc psychologiczno – pedagogiczną. Mogą brać udział w zajęciach języka ukraińskiego, własnej historii i kultury oraz geografii swojego państwa. Dodatkowe zajęcia z języka polskiego będą prowadzić nauczyciele o kwalifikacjach w zakresie języka polskiego i języka rosyjskiego. Uczniowie mogą liczyć na pomoc nauczyciela języka ukraińskiego. Oferujemy także zajęcia popołudniowe: muzyczne i taneczne dla wszystkich dzieci z Ukrainy z terenu Gminy Szprotawa w ramach współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci.

Przyjmowanie do szkoły odbywa się w ciągu całego roku szkolnego – wystarczy złożyć wniosek do dyrektora. Dyrektor jest nauczycielem języka polskiego i rosyjskiego – ułatwi to porozumienie i załatwienie formalności. Ustalenie klasy następuje na podstawie dokumentów wydanych przez szkołę za granicą. Dokumenty nie muszą być tłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Jeżeli dziecko nie ma takich dokumentów, wystarczy oświadczenie rodziców.

Mamy doświadczenie z zagranicznymi uczniami, bowiem wielu Ukraińców pracuje w naszym regionie, a ich dzieci uczęszczają do naszej  szkoły.

Pakiet powitalny - wesja polska 1

Pakiet powitalny - wersja ukraińska 2

 

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.