Strona główna

  

11 szprotawa herb  

logo bip 2 fb yt

 

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022
Samorząd Szkolny
Pasowanie na ucznia klasy I

lubuskie

Wiosna tego roku sprzyja rozwojowi kultury i sztuki ludowej w gminie Szprotawa. Na przełomie kwietnia i maja rozpoczął się projekt „Spotkania Młodych z folklorem”, który jest finansowany ze środków Zarządu Województwa Lubuskiego. Projekt jest przygotowany i realizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Szprotawa.

      Celem projektu jest wspieranie twórczości i tradycji ludowej poprzez propagowanie folkloru z terenu województwa lubuskiego, a także narodowej kultury ludowej. Promowanie lokalnych tradycji poprzez zaangażowanie młodzieży  na rzecz ocalenia zanikającej kultury muzyki, tańca i folkloru, wspieranie amatorskiego ruchu artystycznego, propagowanie kultury mniejszości narodowych, a także wspieranie rozwoju talentów i pasji dzieci i młodzieży.

W ramach projektu na terenie Szkoły Podstawowej w Wiechlicach odbywać się będą zajęcia taneczne i wokalno-instrumentalne o tematyce ludowej. Uczestnikami będą starsi uczniowie szkół podstawowych oraz średnich  z terenu Powiatu Żagańskiego, Żarskiego i Nowosolskiego.  Zajęcia będą prowadzone przez nauczycieli ze szkoły Podstawowej w Wiechlicach oraz przez instruktorów  z Akademii Tradycji w Zielonej Górze. Projekt zakłada, że obcowanie z muzyką i tańcem ludowym rozbudzi wśród młodego pokolenia poczucie przynależności narodowej i etnicznej oraz tolerancji wobec innych kultur, a także rozwinie zainteresowania historią i tradycjami ludowymi. Końcowym efektem projektu będzie Młodzieżowy Festiwal Folkloru dla grup tanecznych, zespołów wokalnych i solistów z Powiatu Żagańskiego, Żarskiego i Nowosolskiego, wykonujących taniec i  muzykę ludową, w tym muzykę i taniec  mniejszości narodowych i etnicznych.

 

     

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.