Strona główna

  

11 szprotawa herb  

logo bip 2 fb yt

 

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022
Samorząd Szkolny
Pasowanie na ucznia klasy I

Otwarcie Skweru 002

Mieszkańcy osiedla Lotnisko w Wiechlicach mogą się cieszyć nowym miejscem do wypoczynku. W niedzielę 11 września br. oficjalnie został oddany do użytku skwer rekreacyjny wybudowany w ramach programu „Lubuska Odnowa Wsi”, a znaczne środki finansowe zaoferowała Gmina Szprotawa. Organizatorami imprezy było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Szprotawie oraz Sołectwo Wiechlice i Szkoła Podstawowa w Wiechlicach.
W uroczystym przecięciu wstęgi na placu, na którym znajduje się miniboisko do piłki nożnej, plac zabaw, wiata, grill, stolik do szachów i tenisa stołowego, a także wstęgi otwierającej drogę osiedlową, wzięli udział zaproszeni goście - p. Henryk Janowicz Starosta Żagański, gospodarz spotkania p. Mirosław Gąsik Burmistrz Szprotawy, p. Dorota Grzeszczak zastępca Burmistrza, p. Cecylia Brodzińska dyrektor szkoły i jednocześnie Prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szprotawie oraz samorządowcy.
W przemówieniu p. Cecylia Brodzińska podziękowała Burmistrzowi za rozumienie potrzeb mieszkańców i ich realizację. Podziękowała tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego miejsca i tym, którzy przybyli na uroczystość: Staroście, Burmistrzowi, radnym, sołtysom, przedstawicielom Policji, OSP z Leszna Górnego, wykonawcom, członkom TPD, pracownikom Urzędu Miejskiego, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz mieszkańcom. Burmistrz natomiast poinformował o dalszym etapie prac związanych ze skwerem, który nastąpi w przyszłym roku, ale także o inwestycjach innych, które mają miejsce na terenie wsi – inwestorze z Azji i przebudowie dróg.
Mieszkańcy podczas imprezy bawili się doskonale. Podziwiali artystów pojawiających się na scenie, tj. zespół „Magdalenki” ze Szprotawy i „Via Musica” z Nowego Miasteczka, zespół taneczny z SP Wiechlice oraz występy wokalne Julii Nagi i Dominika Targowskiego, a także dzieci z Ukrainy.  Mogli też najeść się do syta odwiedzając stoiska gastronomiczne. Byli chętni, którzy skorzystali z malowania twarzy, plecenia warkoczy, a także przejażdżki na kucyku i na quadzie. Dla miłośników logicznego myślenia został zorganizowany turniej szachowy, którego zwycięzcą została p. Magdalena Krawczyk, a dla tych, którzy woleli ruch -zawody w tenisie stołowym (I miejsce zajął Bartosz Gajzler, II Michał Malczyk, a III Karol Burzyński) oraz mecz minipiłki nożnej Wiechlice – Reszta Świata o puchar Burmistrza Szprotawy, któremu towarzyszyły spore emocje. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, dlatego o ostatecznym zwycięstwie Wiechlic musiały zadecydować rzuty karne. Dla najmłodszych miłośników ruchu nauczyciele z przedszkola i klas I – III przygotowali liczne gry i zabawy.

 

 

Niezwykle ważnych punktem programu była zbiórka na operację serca dla 17 – letniej Marceliny Sakuty. Do licytacji, hojności i otwartości serc zachęcała p. Karolina Żaroffe, p. Beata Jakowicka i p. Halina Sawa oraz inni wolontariusze, a całość spotkania prowadzili p. Anna Ciołka i p. Maciej Siwicki.
Ale to nie był koniec atrakcji. Niedzielna impreza zakończyła się zabawą taneczną, która trwała aż do zmierzchu.

 

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.