Strona główna

  

11 szprotawa herb  

logo bip 2 fb yt

 

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022
Samorząd Szkolny
Pasowanie na ucznia klasy I

Międzynarodowy Dzień Kropki to popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia w naszej szkole odbyło się wiele ciekawych zajęć. Wielu nauczycieli i uczniów pojawiło się w ubiorze w kropki. Na zajęciach uczniowie tworzyli swoje kreatywne, kropkowe prace. W grupach przedszkolnych uczniowie oglądali film „ Dzień kropki”, tworzyli prace z plastelinowych kropeczek, brali udział w sesji zdjęciowej w kropkowych ramkach.

W klasie 1 uczniowie stworzyli swoje kropkowe drzewko. Każdy z nich wykonał liść, który ozdobił kropkami. Uczniowie wykonali też kropkowe prace plastyczne, które ozdobiły ich gabinet. W klasie 2 uczniowie przygotowali piękne kropeczkowe opaski oraz wykonali prace plastyczne, które następnie zostały zebrane w jedną wspólną pracę klasową i ozdobiły salę uczniowską. W klasie 3 z kolei  uczniowie w pięknych kropkowych muchach  pracowali nad indywidualnymi kropkowymi pracami. Powstało wiele kreatywnych i pięknych prac, które zawisły na galerii klasowej.

 

W klasach starszych na lekcjach języka angielskiego uczniowie poznali książkę „ The dot,” od której wszystko się zaczęło. Rozmawiali na temat przekonań bohaterki oraz tego, jak ważne jest, aby dać sobie szansę na rozwijanie swoich talentów. Tworzyli też swoje kropki, które później dzięki aplikacji stawały się kropkami 3D i wędrowały po klasie lub pokonywały labirynt. Na lekcjach matematyki uczniowie pracowali w parach i grupach i tworzyli figury z kropek. Dzięki odpowiedniej współpracy powstawały ciekawe prace.Na lekcji plastyki  tworzyli prace plastyczne korzystając z różnych materiałów plastycznych i wykazując się indywidualnością w działaniu. Każda z prac jest bardzo ciekawa i prezentuje indywidualne spojrzenie ucznia na dany temat. Natomiast na lekcjach wychowawczych uczniowie mieli czas porozmawiać na temat talentów i stworzyć wspólne prace. Dzięki temu każdy z nich wykazywał się swoimi indywidualnymi talentami i odkrywał, jak może współdziałać i dzielić się nimi w grupie.

Dzięki współpracy pań: Małgorzaty Pełechaty, Moniki Jarzembowskiej, Małgorzaty Wojciechowskiej, Danuty Irek, Renaty Starzyńskiej, Doroty Górskiej, Emilii Brysik, Alicji Sikorskiej, Marzeny Cioch- Ciućmańskiej, Aleksandry Słabuszewskiej z uczniami powstało wiele ciekawych działań, które teraz możemy oglądać na stronie szkoły.

 

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.