Uczeń
Dzień Edukacji Narodowej
Samorząd Szkolny

Jak co roku we wrześniu wyłonieni przez każdą z klas kandydaci do Zarządu Rady Samorządu Szkolnego Szkoły Podstawowej w Wiechlicach uczestniczyli w kampanii wyborczej. Wojtek Borecki, Karol Burzyński, Pola Dąbska, Jakub Gorzków, Karlina Łanda, Marcel Pietrzak, Vanessa Sznajder, Jakub Szymański przygotowali plakaty wyborcze, przystąpili do nagrania wyborczych podcastów, które zostały opublikowane na szkolnym Facebooku. Wybory odbyły się 30 września 2022 r. Przeprowadziła je Komisja Wyborcza w składzie: Patrycja Czaplińska, Julia Dąbska, Zofia Kołtun, Amelia Machała, Karolina Młynarska, Hubert Połulski, Agata Sobstyl, Szymańska Aleksandra.  Nad przebiegiem wyborów czuwał dotychczasowy opiekun samorządu - pan Krzysztof Zdebelak. Aby wziąć udział w wyborach uczniowie składali swoje podpisy na listach uprawnionych, pobierali specjalnie przygotowane karty do głosowania, zaznaczali swój wybór, wrzucali głos do przezroczystej urny. W wyborach uczestniczyło 122 uprawnionych uczniów klas IV- VIII naszej szkoły, co stanowi 72%. Komisja Wyborcza dokonała przeliczenia głosów. W wyniku głosowania funkcję Przewodniczącego Zarządu Rady Samorządu Uczniowskiego pełnić będą Marcel Pietrzak i Jakub  Szymański, funkcję Skarbnika pełnić będzie Jakub Gorzków, a funkcję Sekretarza będą pełnić Wojciech i Karol Burzyński. Natomiast spośród wszystkich nauczycieli do pełnienia funkcji opiekunów Samorządu  Szkolnego wybrani zostali pan Piotr Zapolski i pani Alicja Pachlińska.

Wszystkim kandydatom gratulujemy udziału i zwycięstwa w wyborach oraz życzymy owocnej pracy dla dobra społeczności naszej szkoły.

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.