Konkursy

grafika konkursu

Zapraszamy do wzięcia udziału w XXIII. edycji konkursku geologiczno-środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”, organizowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy. Temat tegorocznej edycji konkursu to „ENERGIA DRZEMIĄCA W SKAŁACH”.
Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach:
1) plastycznej (część plastyczna) - dla uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych;
2) wiedzy geologicznej (część teoretyczna) dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych;
Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie internetowej: http://konkurs.pgi.gov.pl/ gdzie dostępny jest również regulamin konkursu.
Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą zgłaszać się również do p. Emilii Brysik.

baner okUwaga!!! Rusza XXI edycja konkursu geologiczno-środowiskowego Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro. W tym roku zachęcamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do obserwacji zmian, które zarówno w przeszłości geologicznej, jak i obecnie zachodzą na naszej planecie. Hasło tegorocznej edycji brzmi:

(R)ewolucje Ziemi!

Historia Ziemi spisana jest trwale w skałach i skamieniałościach. To one są wiarygodnym źródłem informacji na temat wydarzeń, które rozegrały się w odległej, liczącej nawet miliardy lat przeszłości.
I choć planeta nasza ma już dawno za sobą gwałtowne zmiany zachodzące podczas formowania się pierwotnej skorupy ziemskiej, daleko jej jeszcze do pełnej stabilności. Tak... Wraz z upływem czasu burzliwe, rewolucyjne wręcz wypadki i incydenty następują nieco rzadziej, ale... Ciągle za to trwają powolne przekształcenia Ziemi, których siłą napędową jest bez wątpienia tektonika płyt, erozja i przede wszystkim EWOLUCJA!

baner Mistrz2019 640x340W tym roku rywalizują kreatorzy urządzeń przyszłości.
Recykling jest naszym priorytetem. Dlatego w tym roku wejdziemy w rolę ekodesignerów i przyjrzymy się z bliska ekokoncepcji urządzeń technicznych. Co nadaje się do recyklingu w starym gracie na prąd lub baterie? Aby jak najwięcej wydobyć z niego cennych materiałów, trzeba dużo wiedzieć…a im więcej starych, zużytych urządzeń poddajemy recyklingowi, tym większa jest oszczędność zasobów i energii…

Jak będzie wyglądał nasz świat w przyszłości, to zależy tylko od nas…

15.01.2020 r. rozpocznie się 6.edycja ogólnopolskiego konkursu ekologicznego pt. Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady” dla uczniów klas 3-7 szkół podstawowych. To konkurs o tym, dlaczego tak ważny jest prawidłowy odzysk i recykling urządzeń AGD RTV wszechobecnych w naszym codziennym życiu.

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.