Wyrównywanie dysproporcji

EFSfundusze europejskielubuskierzeczypospolitaW naszej szkole po feriach rozpocznie się realizacja projektu  „Wyrównywanie dyspozycji w jakości kształcenia na terenie Gminy Szprotawa”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego.

W ramach tego projektu będą realizowane dwa rodzaje zajęć:

I Zajęcia wyrównawcze dedykowane uczniom, którzy uzyskali w poprzednim roku szkolnym średnie, które wskazują na potrzebę udzielenia im wsparcia – będą odbywały się w wymiarze 4 godzin zegarowych tygodniowo do zakończenia roku szkolnego.

1. Zajęcia wyrównawcze z matematyki „Z matematyką na Ty”  - jedna grupa złożona z uczniów klas IV- VI, druga grupa dla uczniów klasy VIII b,

2. Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego – jedna grupa złożona z uczniów klasy VIIIc, druga grupa złożona z uczniów klas VIII a i VIII c,

3. Zajęcia wyrównawcze z języka niemieckiego- grupa złożona z uczniów klas VII a i VII  b.

II Kółka zainteresowań dedykowane uczniom, którzy uzyskali w poprzednim roku szkolnym wysokie średnie, wskazujące na posiadanie predyspozycji do udziału w tych zajęciach, realizowane będą w wymiarze 2 godzin zegarowych w tygodniu do zakończenia roku szkolnego.

1. Koło Młodego Mikrobiologa- jedna grupa złożona z uczniów klas V- VIII

2. Koło języka niemieckiego- jedna grupa złożona z uczniów klas VII- VIII

3. Koło języka angielskiego- jedna grupa złożona z uczniów klasy V.

4. Koło matematyczne “ Matematyka moją pasją”- złożone z uczniów klas IV- VI

W  naszej szkole z zajęć skorzysta 91 uczniów.

5990 PLAKAT 1 2„Wyrównywanie dysproporcji w jakości kształcenia na terenie Gminy Szprotawa”

Gmina Szprotawa otrzymała wsparcie w wysokości 176 246,25 zł z Europejskiego Funduszu Społecznego na organizację zajęć dydaktyczno- wyrównawczych, dodatkowych zajęć rozwijających umiejętności, kół zainteresowań z przedmiotów matematyczno- przyrodniczych, warsztatów, laboratoriów oraz wyjazdów edukacyjnych, a także zakup materiałów dydaktycznych.

W naszej szkole będą odbywały się zajęcia rozwijające i dydaktyczno-wyrównawcze: Z matematyką na Ty, Matematyka jest moją pasją, zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego, koło języka angielskiego, Koło Młodego Mikrobiologa, zajęcia wyrównawcze z języka niemieckiego, koło języka niemieckiego.

Rekrutacja będzie trwała od 18 do 30 listopada 2021 r. Dokumenty rekrutacyjne można pobrać w sekretariacie szkoły. Zachęcamy do udziału w zajęciach.

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.