O szkole
Dzień Edukacji Narodowej 2019
Uroczysty apel
Pasowanie na ucznia klasy I

OTOZ Animals 1Klasa VI c wraz wychowawcą p. Anną Ciołką została jednym z 200 bohaterów akcji OTOZ Animals – Schronisko Zielona Góra.

Bohaterowie to  wirtualni opiekunowie bezpiecznych spacerów czworonogów. Akcja polegała na zakupie obroży firmy Foresto, która chroni zwierzęta podczas spacerów przed kleszczami aż przez 8 miesięcy. Uczniowie przeprowadzili zbiórkę i kwota 100 zł (tyle średnio kosztuje obroża) została przelana na konto schroniska. Bohaterowie zostali wirtualnymi opiekunami 8 – letniego pieska Marsa, który trafił do schroniska 26 lutego br. z Kożuchowa. Kiedy jednak na stronie schroniska ujrzeli skrzywdzonego 8 – letniego Hektora odebranego interwencyjnie, który mieszkał z dzikimi szczurami w piwnicy, postanowili pomóc i jemu. Ponownie zebrali kwotę 100 zł i zakupili jeszcze jedną obrożę.
Wybór, jakiego czworonoga wybrać, był bardzo trudny, ponieważ w schronisku przebywa wiele zwierząt, dlatego szóstoklasiści wraz z opiekunem zachęcają także innych uczniów do wzięcia udziału w tej pięknej akcji. Zwierzęta w schronisku czekają!

 

 

 

 

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.