Dzień Edukacji Narodowej 2019
Pasowanie na ucznia klasy I

OTOZ Animals 1Klasa VI c wraz wychowawcą p. Anną Ciołką została jednym z 200 bohaterów akcji OTOZ Animals – Schronisko Zielona Góra.

Bohaterowie to  wirtualni opiekunowie bezpiecznych spacerów czworonogów. Akcja polegała na zakupie obroży firmy Foresto, która chroni zwierzęta podczas spacerów przed kleszczami aż przez 8 miesięcy. Uczniowie przeprowadzili zbiórkę i kwota 100 zł (tyle średnio kosztuje obroża) została przelana na konto schroniska. Bohaterowie zostali wirtualnymi opiekunami 8 – letniego pieska Marsa, który trafił do schroniska 26 lutego br. z Kożuchowa. Kiedy jednak na stronie schroniska ujrzeli skrzywdzonego 8 – letniego Hektora odebranego interwencyjnie, który mieszkał z dzikimi szczurami w piwnicy, postanowili pomóc i jemu. Ponownie zebrali kwotę 100 zł i zakupili jeszcze jedną obrożę.
Wybór, jakiego czworonoga wybrać, był bardzo trudny, ponieważ w schronisku przebywa wiele zwierząt, dlatego szóstoklasiści wraz z opiekunem zachęcają także innych uczniów do wzięcia udziału w tej pięknej akcji. Zwierzęta w schronisku czekają!