Dzień Edukacji Narodowej 2019
Pasowanie na ucznia klasy I

W środę, tj. 9 czerwca br., uczniowie w czasie przerwy znaleźli chorego ptaka, któremu natychmiast udzielono pomocy.
Ptak leżał na ziemi. Widać było, że coś mu dolega, że jest chory. Uczniowie klasy VII b nie przeszli obok niego obojętnie i natychmiast o tym fakcie poinformowali dyżurującego nauczyciela. Kiedy ptaszek został zabezpieczony u p. wicedyrektor Alicji Pachlińskiej, już szukano mu fachowej pomocy. Ponieważ schronisko w Zielonej Górze, z którym gmina ma podpisaną umowę, ptaków nie przyjmuje, należało znaleźć inną instytucję, która mogłaby pomóc w tej sprawie. Kawkę, bo nim okazał się ptaszek, można było zawieźć albo do Ośrodka Rehabilitacji dla Zwierząt Dzikich, który znajduje się na ul. Botanicznej w Zielonej Górze, albo do takiego samego ośrodka w Starym Kisielinie. Ostatecznie jednak kawka znalazła pomoc u p. Tamary Hoffman, która na co dzień zajmuje się pomocą dla ptaków.

Na szczególną pochwałę zasługują uczennice z klasy VII d – Monika Hilbrant oraz Nikola Tymińska, które w swoim wolnym czasie na rowerach zawiozły kawkę do Szprotawy. Stamtąd ptak został zabrany do Żar. Dziś, jak informuje p. Tamara, kawka czuje się dobrze. Usunięto jej odmę na jednej z łapek.
Słowa podziękowania należą się także wszystkim innym uczestniczącym w akcji pomocy zwierzątku – chłopcom z klasy VII b, p. Alicji Pachlińskiej, p. Donacie Stępień, p. Annie Ciołce oraz stomatolog p. Monice Klocek – Ruszkiewicz, która zawiozła kawkę ze Szprotawy do Żar.
Jak miło, że naszą szkolną społeczność tworzą ludzie o dobrych, wrażliwych sercach.