Biblioteka

planszaOla1W piątek 11 czerwca w GOK w Przytocznej odbył się finał Lubuskiego Festiwalu Piosenki. Naszą szkołę i powiat żagański reprezentował  uczeń klasy III Dominik Targowski. Występ Dominika został wysoko  oceniony przez jurorów, którym przewodniczyła znana piosenkarka  Michalina "Misia" Furtak. Dominik  został  laureatem Lubuskiego Festiwalu Piosenki. W swojej kategorii (klasy 3-6) zdobył trzecie miejsce. Pokonał kilkunastu uczestników nominowanych w przeglądach powiatowych z całego województwa.

Gratulacje dla ucznia, jego rodziców oraz nauczyciela przygotowującego ucznia do konkursu - p. K. Boczniewicza.

Jeśli chcesz, żeby Dominik otrzymał nagrodę publiczności,  wyślij SMS o treści 69 na numer tel.664079580.

proarte LFP kafel2Dominik Targowski uczestniczył w powiatowych eliminacjach Lubuskiego Festiwalu Piosenki w Iłowej Żagańskiej. Jako jeden z dwojga solistów w grupie wiekowej 10-12 lat zakwalifikował się do półfinałów wojewódzkich. Zachwycił jurorów swoim głosem i muzykalnością śpiewając piosenkę pt. "Moja muzyka".

Gratulujemy Dominikowi, jego rodzicom oraz  opiekunowi p. Krzysztofowi Boczniewiczowi. Trzymamy kciuki na kolejnym etapie!

plakatHasłem Tygodnia Bibliotek 2021 jest „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Jest to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy organizowana od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w dniach 8-15 maja. Z tej okazji uczniowie klasy 3b razem z panią z biblioteki nakręcili filmik informacyjny, który umieszczony został na fb szkoły. W środę 12 maja odbył się konkurs czytelniczy: ,,Mistrz pięknego czytania”. Uczniowie klas 1-3 mieli za zadanie wylosować tekst, który musieli przeczytać bez przygotowania. Emocje były wielkie, ale uczniowie doskonale poradzili sobie z czytaniem tekstu a’ vista, pamiętając o kropkach, przecinkach i intonacji głosu. Komisja w składzie: pani Ania Wawrzyniak, Nina Wachowska, Irena Boczniewicz wyłoniły mistrza pięknego czytania, którym została Debora Ferrari. Wyróżnienie otrzymali: Hanna Martyniuk, Jakub Szczepanik, Leon Wójcik, Zuzanna Korycka oraz Dominik Targowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie obchodzi w tym roku 75- lecie. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wykonali przepiękne prace plastyczne, które zostały przekazane pani Ani pracującej w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wiechlicach. W podziękowaniu otrzymali dyplomy. Cyklicznie na fb szkoły zamieszczane są filmiki ,,Spotkanie z książką” w których uczniowie prezentują swoje umiejętności czytelnicze w wybranym przez siebie fragmencie książki. Tydzień Bibliotek dobiegł końca, ale uczniowie nadal chętnie odwiedzają bibliotekę, ponieważ każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie.

dzienKinga z klasy 8 b proponuje świetne książki do przeczytania w ramach relaksu.

Podaruj wiersz 12Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji społecznej Fundacji im. Zbigniewa Herberta ,,PODARUJ WIERSZ ”, której koordynatorkami w naszej szkole były panie: Irena Boczniewicz, Nina Wachowska oraz Iwona Hajduk. Akcja polegająca  na przepisaniu wybranego przez siebie wiersza na kartce A4 i podarowaniu go osobie, której chciało się sprawić przyjemność, ma budować więzi międzyludzkie oraz międzypokoleniowe relacje. Akcja ,,jest po ludzku prosta – jak wyciągnięcie do kogoś ręki, jak podanie dłoni”. Uczniowie klas młodszych z wielkim zapałem wybierali wiersze,  samodzielnie przepisywali i ozdabiali białe kartki, które nabierały pięknego wyglądu. Następnie obdarowywali wierszami swoje koleżanki, kolegów, rodzeństwo i dziadków. Starsi uczniowie wręczyli pięknie przepisane i ozdobione wiersze Pani dyrektor Cecylii Brodzińskiej, wicedyrektor Alicji Pachlińskiej oraz paniom z kuchni. Miło było patrzeć, jak  wiersz może sprawić  radość.