Biblioteka

przerwaPo raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji promującej czytelnictwo. W tym roku I międzynarodowa edycja V Ogólnopolskiej akcji ,,Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie” z powodu pandemii wyglądała trochę inaczej i miała charakter bardziej kameralny. Dyrektor p. Cecylia Brodzińska wraz wicedyrektor p. Alicją Pachlińską przyłączyły się do akcji i czytały książki, które wciąż cieszą się ogromną popularnością, a są nimi ,,Ania z Zielonego Wzgórza” oraz ,,Ten obcy”. W sekretariacie pani Asia również znalazła chwilę, aby sięgnąć po książkę. Najmłodszym w przedszkolu czytały uczennice z klasy 6a i 3b fragmenty utworów pt.,,Edison. O wielkim wynalazcy” oraz ,,Twardy orzech do zgryzienia”.  W klasach I-III panie wychowawczynie czytały z uczniami fragmenty książek z serii ,,Już czytam”. Natomiast uczniowie klas IV-VIII na języku polskim czytali wybrane fragmenty z lektur szkolnych. Dodatkowo uczennice klas starszych przygotowały filmiki na fb  ,,Spotkanie z książką”, na których czytały fragmenty ciekawych utowrów i proponowały społeczności szkolnej książki warte polecenia.

Zachęcamy wszystkich do sięgania w wolnych chwilach po książkę, ponieważ: ,,Czytać może każdy, trzeba tylko chcieć”.