Biblioteka

Pasowanie na czytelnikaUczniowie klasy Ia w środę 03.02.2021 roku zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Nauczyciel bibliotekarz pani Irena Boczniewicz przywitała panią dyrektor Cecylię Brodzińską, wychowawcę klasy panią Renatę Starzyńską oraz pierwszoklasistów. Uroczystość rozpoczęła od przeczytania wiersza Hanny Łochockiej ,,Książka czeka”. Następnie uczniowie obejrzeli film pt. ,,Jak powstaje książka” i pięknie odpowiadali na zadawane pytania. Pierwszoklasiści wyzwanie ,,Zgadnij, z jakiej książki są te postacie”, zaliczyli na szóstkę, odgadli bowiem bezbłędnie wszystkich bohaterów przedstawionych na obrazkach. Nauczyciel biblioteki zapoznał nowych czytelników z regulaminem, z którego uczniowie dowiedzieli się, jak należy wypożyczać książki i zachowywać się w bibliotece szkolnej. Prezentacja ,,Prośba książki” pozwoliła uczniom zapoznać się z zasadami, jak należy dbać o książki i czego nie robić, żeby jej nie zniszczyć. Po wysłuchaniu piosenki ,,Mała książka-wielki człowiek” pani dyrektor Cecylia Brodzińska pasowała uczniów na czytelników biblioteki. Pierwszoklasiści ślubowali, że będą książki szanować i obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą. Na zakończenie pani dyrektor wręczyła czytelnikom pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Gratulujemy pierwszoklasistom wstąpienia do grona szkolnych czytelników. Pamiętajcie, biblioteka zawsze na was czeka!