Biblioteka

narodowe czytanie06.09.2021 r. w naszej szkole uczniowie klas 4-8 wzięli udział w dziesiątej edycji Narodowego Czytania. Akcja ta organizowana jest od 2012 roku. Wtedy po raz pierwszy w Polsce wszyscy na głos czytali utwór  "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.

Pani dyrektor Cecylia Brodzińska przywitała uczniów i nauczycieli przypominając, że podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Następnie zachęciła do wysłuchania fragmentu książki pt. “Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Pani Gabriela Laudacka, pani Anna Ciołka, pani Małgorzata Oziemkowska oraz pani Irena Boczniewicz przeczytały wybrany fragment książki z podziałem na role. Uczniom interpretacja utworu bardzo się spodobała i nagrodzili nauczycielki gromkimi brawami. Narodowe Czytanie to wspaniała okazja promująca czytelnictwo, pokazująca, jak ważne i piękne jest czytanie książek.