Biblioteka

przerwa na czytanieCała społeczność szkolna po raz kolejny podjęła się wyzwania bicia rekordu akcji ,,Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim już po raz kolejny zorganizowała tę ogólnopolską kampanię czytelniczą. Mogły w niej wziąć udział wszystkie typy szkół . Wśród celów akcji wymienić należy następujące: promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. W efekcie akcja skupiła 191 osób. Miło, że nasi uczniowie tak licznie dopisali - bardzo wszystkim dziękujemy. Podziękowania należą się również pani dyrektor, wicedyrektor i nauczycielom za czynny udział w akcji i dawanie dobrego przykładu swoim podopiecznym, jak również za życzliwość i miłą współpracę.