Biblioteka

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jak co roku przypada na 29 września. W tym roku uczniowie klas 1-3 wysłuchali fragmentów ciekawych książek czytanych na głos przez panią wicedyrektor Gabrielę Laudacką oraz uczniów klasy 8b -  Milenę Kaczmarczyk, Mateusza Konieczka i Oliwiera Steinke. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz pozwalają przeżyć wspaniałe emocje. Głośne czytanie jest okazją do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem, rodzicami, dziadkami, kolegami. Święto więc warto obchodzić każdego dnia. Zachęcamy wszystkich do wspólnego głośnego czytania w każdej wolnej chwili.