Biblioteka

Uczniowie klasy 1a mieli  swój wyjątkowy dzień w bibliotece szkolnej, ponieważ zostali pasowani na czytelników biblioteki. Pani Irena przywitała wszystkich pierwszoklasistów, wychowawcę panią Danutą Irek, panią dyrektor Cecylię Brodzińską i wicedyrektor Gabrielę Laudacką. Uczniowie wysłuchali pięknych wierszy w wykonaniu uczennic z klasy 8b: Agaty Sobstyl, Karoliny Młynarskiej i Aleksandry Szymańskiej, zapoznali się z regulaminem biblioteki i zasadami korzystania z książek. Celująco zdali egzamin, który składał się z czterech zadań. Musieli odgadnąć zagadki, rozpoznać tytuły książek, znać wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Następnie pani dyrektor pasowała wszystkich uczniów na czytelników biblioteki szkolnej, a oni przyrzekli, że będą szanować i kochać książki. Na pamiątkę otrzymali dyplomy i książki ufundowane przez Instytut Książki z kampanii: ,,Mała książka – wielki człowiek”. Witamy wszystkich nowych czytelników i zapraszamy do biblioteki po piękne i ciekawe książki do czytania!