Innowacje pedagogiczne

eksperymenty2Głównym założeniem programu tej innowacji jest rozbudzenie i rozwijanie pasji badawczej uczniów w młodszym wieku szkolnym. Innowacja ma wychowywać młodego człowieka, otwartego na świat, nie bojącego się eksperymentowania, doświadczania i sprzyjać kreatywności myślenia. Podsumowaniem działań uczestników innowacji będzie zorganizowanie na terenie szkoły Dnia Eksperymentu w ramach integracji między klasami.

Program innowacji jest zgodny z podstawą programową szkoły podstawowej, spójny z realizowanym programem nauczania edukacji wczesnoszkolnej. Stanowi uzupełnienie o atrakcyjne formy zajęć – głównie elementy metody laboratoryjnej.

Uczestnicy zajęć  pracują metodą problemową, praktycznego działania oraz słowną i poglądową Proponowana różnorodność ćwiczeń oraz, ciekawa tematyka spotkań mają pomóc dziecku w praktycznym rozwiązywaniu przez niego konkretnych zadań oraz dostarczyć mu wiele radości i ciekawych przeżyć.

Zajęcia realizowane są we wszystkich klasach I-III.

Innowacja rozpoczęła się  w grudniu 2018 r.i potrwa do maja 2019 r., zajęcia odbywają się raz w miesiącu przez 2 godziny lekcyjne.

Tematyka  dotychczasowych zajęć  to:

- Wędrująca woda (Ia)

 

- Wulkan (Ia)

- Meduza w butelce – wyporność wody (Ib)

- Jak zrobić swoją plastelinę? (Ib)

- Jak stworzyć  inny kolor  farb? (Ib)

- Stany skupienia wody(IIa, IIb, IIIa)

- Krystalizacja soli ( IIa, IIb)

- Czy można przejść przez dziurkę od klucza? (III a)

Zajęcia przeplatają się z warsztatami przeprowadzanymi  przez  „Krainę eksperymentów” z  Zielonej Góry, które odbywają się co drugi miesiąc. Do tej pory odbyły się dwa takie  warsztaty tj.: „Gęstość cieczy” i „ Zimowe zabawy badawcze”.

Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów , którzy aktywnie biorą w nich udział.

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.