Innowacje pedagogiczne

tuitam01Innowacja z matematyki i  języka angielskiego „MATEMATYKA I ANGIELSKI TU I TAM- Maths and English here and there – jak stosować matematykę i język angielski w życiu codziennym” dla uczniów klas VI.

Prowadzący: M. Cioch-Ciućmańska, A. Słabuszewska Zajęcia odbywają się systematycznie.

Uczniowie na zajęciach zapoznają się i poszerzają swoje wiadomości z praktycznego zastosowania matematyki w życiu codziennym. Uczą się również podstawowych zwrotów związanych z matematyką i pieniędzmi w języku angielskim.Na zajęciach wykorzystywane są aktywne metody nauczania oraz nowoczesne technologie. 

Ostatnio realizowane zagadnienia:

ZAKUPY - połączone z wizytą w markecie, ćwiczenia mające odpowiedzieć na pytania:

- ile możemy kupić za ustaloną kwotę,

- ile wydajemy dziennie na zakupy,

- ile kosztuje domowe ciasto,

- jak zaplanować posiłek dla czteroosobowej rodziny za 20 zł,

- co kryją sklepowe promocje – analiza ofert handlowych,

- co nam mówią sklepowe paragony;

Na zajęciach dodatkowych z języka angielskiego uczniowie przygotowali  scenki związane z robieniem zakupów. Poznali proste zadania matematyczne w języku angielskim.   Uczą się wykorzystywać system monetarny obowiązujący w Anglii. Sprawdzimy cenny różnych produktów w Anglii i porównamy je z cenami w Polsce.

Zabawa połączona z nauką. ;)

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.