Innowacje pedagogiczne

W ramach Innowacji Pedagogicznej uczniowie kl. III a wyruszyli z Natalką i Antkiem w świat wielkiej matematyki. Głównym celem innowacji jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu. W październiku uczniowie poszukiwali elementów matematycznych związanych z ruchem na drodze. Wyruszyli do miasteczka ruchu drogowego, które znajduje się w naszej szkole i uświadomili sobie, że elementy matematyczne na drodze (linie, strzałki, liczby, kształty znaków drogowych) porządkują ruch i zapewniają bezpieczeństwo. Wykonali notatki, które potem pomogły stworzyć klasowy plakat na temat  MATEMATYKA NA DRODZE. Wszyscy uczniowie sumiennie pracowali podczas projektu i w nagrodę otrzymali naklejki, które wkleili do swojego dzienniczka. Otrzymali również certyfikat za poprawne wykonanie zadania. Wyciągnęli wnioski, że warto uczyć się matematyki, bo ona pomaga w zachowaniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.