Nasze sukcesy

narodowe czytanie06.09.2021 r. w naszej szkole uczniowie klas 4-8 wzięli udział w dziesiątej edycji Narodowego Czytania. Akcja ta organizowana jest od 2012 roku. Wtedy po raz pierwszy w Polsce wszyscy na głos czytali utwór  "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.

Pani dyrektor Cecylia Brodzińska przywitała uczniów i nauczycieli przypominając, że podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Następnie zachęciła do wysłuchania fragmentu książki pt. “Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Pani Gabriela Laudacka, pani Anna Ciołka, pani Małgorzata Oziemkowska oraz pani Irena Boczniewicz przeczytały wybrany fragment książki z podziałem na role. Uczniom interpretacja utworu bardzo się spodobała i nagrodzili nauczycielki gromkimi brawami. Narodowe Czytanie to wspaniała okazja promująca czytelnictwo, pokazująca, jak ważne i piękne jest czytanie książek.

planszaOla1W piątek 11 czerwca w GOK w Przytocznej odbył się finał Lubuskiego Festiwalu Piosenki. Naszą szkołę i powiat żagański reprezentował  uczeń klasy III Dominik Targowski. Występ Dominika został wysoko  oceniony przez jurorów, którym przewodniczyła znana piosenkarka  Michalina "Misia" Furtak. Dominik  został  laureatem Lubuskiego Festiwalu Piosenki. W swojej kategorii (klasy 3-6) zdobył trzecie miejsce. Pokonał kilkunastu uczestników nominowanych w przeglądach powiatowych z całego województwa.

Gratulacje dla ucznia, jego rodziców oraz nauczyciela przygotowującego ucznia do konkursu - p. K. Boczniewicza.

Jeśli chcesz, żeby Dominik otrzymał nagrodę publiczności,  wyślij SMS o treści 69 na numer tel.664079580.

proarte LFP kafel2Dominik Targowski uczestniczył w powiatowych eliminacjach Lubuskiego Festiwalu Piosenki w Iłowej Żagańskiej. Jako jeden z dwojga solistów w grupie wiekowej 10-12 lat zakwalifikował się do półfinałów wojewódzkich. Zachwycił jurorów swoim głosem i muzykalnością śpiewając piosenkę pt. "Moja muzyka".

Gratulujemy Dominikowi, jego rodzicom oraz  opiekunowi p. Krzysztofowi Boczniewiczowi. Trzymamy kciuki na kolejnym etapie!

plakatHasłem Tygodnia Bibliotek 2021 jest „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Jest to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy organizowana od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w dniach 8-15 maja. Z tej okazji uczniowie klasy 3b razem z panią z biblioteki nakręcili filmik informacyjny, który umieszczony został na fb szkoły. W środę 12 maja odbył się konkurs czytelniczy: ,,Mistrz pięknego czytania”. Uczniowie klas 1-3 mieli za zadanie wylosować tekst, który musieli przeczytać bez przygotowania. Emocje były wielkie, ale uczniowie doskonale poradzili sobie z czytaniem tekstu a’ vista, pamiętając o kropkach, przecinkach i intonacji głosu. Komisja w składzie: pani Ania Wawrzyniak, Nina Wachowska, Irena Boczniewicz wyłoniły mistrza pięknego czytania, którym została Debora Ferrari. Wyróżnienie otrzymali: Hanna Martyniuk, Jakub Szczepanik, Leon Wójcik, Zuzanna Korycka oraz Dominik Targowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie obchodzi w tym roku 75- lecie. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wykonali przepiękne prace plastyczne, które zostały przekazane pani Ani pracującej w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wiechlicach. W podziękowaniu otrzymali dyplomy. Cyklicznie na fb szkoły zamieszczane są filmiki ,,Spotkanie z książką” w których uczniowie prezentują swoje umiejętności czytelnicze w wybranym przez siebie fragmencie książki. Tydzień Bibliotek dobiegł końca, ale uczniowie nadal chętnie odwiedzają bibliotekę, ponieważ każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie.

dzienKinga z klasy 8 b proponuje świetne książki do przeczytania w ramach relaksu.