Ogłoszenia, komunikaty

infoliniainfoliniadlaszkol wsparciepsychologiczneInformujemy, iż  u progu nowego roku szkolnego 2021/2022, Ministerstwo Edukacji i Nauki  w ramach   pomocy dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowanych  m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19  6 września uruchomiło  całodobową, bezpłatną, ogólnopolską infolinię dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

szczepimySzanowni Państwo !
Informujemy, iż w ramach akcji wrześniowych szczepień uczniowie w wieku 12-18 lat, a także członkowie ich rodzin i rodzin pozostałych uczniów będą mogli się zaszczepić w punkcie szczepień w Nowym Szpitalu w Szprotawie w dniu 14 września (wtorek) od godziny 14.30- 16.00 lub jeśli będzie taka potrzeba w godzinach późniejszych lub w zależności od liczby zgłoszeń w kolejnych dniach.
Aby zgłosić chęć szczepienia należy wypełnić i dostarczyć do szkoły deklarację. Druk deklaracji będzie możliwy do pobrania u wychowawców klas podczas zebrania, a także w sekretariacie szkoły. Prosimy o jak najszybsze dostarczenie >>>deklaracji>>>.

W dniu szczepienia należy również wypełnić i oddać lekarzowi Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19
Podczas szczepienia dziecka w punkcie szczepień w Nowym Szpitalu w Szprotawie wymagana jest obecność rodzica.

spisW każdy czwartek września począwszy od 09 września br., w godz. 15.00 – 17.00, w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach (gabinet nr 22), dyżur pełnić będzie rachmistrz spisowy.

Pamiętaj, udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy, a sam spis potrwa do 30 września br. Zachęcamy, by nie odkładać obowiązku spisowego do ostatniej chwili.

Plakat (1)W odpowiedzi na prośbę Szprotawskiego Domu Kultury przekazujemy informację  o ofercie tej instytucji, z którą współpracujemy w realizacji projektu „Kulturalne Pendolino”. Zachęcamy do udziału w konkursie "Mały Teatr Lalek", polegającym na wykonaniu lalki teatralnej. Konkurs skierowany jest do przedszkolaków i uczniów klas I-III. Laureaci najlepszych prac (45 osób) pojadą w kulturalną podróż w dniu 28.09.2021 roku do Teatru Lalek we Wrocławiu na przedstawienie "Lalka Kafki" oraz Centrum Edukacyjnego "Hydropolis" we Wrocławiu. Dla wszystkim uczestników zapewniony jest obiad. Wyjazd jest bezpłatny.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu, kartą zgłoszenia i plakatem.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach  wydał 26.08.2021 r. zarządzenie  w sprawie wprowadzenia Procedury organizacji pracy Szkoły Podstawowej  im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach od 1.09.2021 r. w okresie stanu zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami  COVID-19.

Prosimy o zapoznanie się z tym dokumentem.