Ogłoszenia, komunikaty

przedszkoleHarmonogram przerwy wakacyjnej i dyżurów w samorządowych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Szprotawa w czerwcu, lipcu i sierpniu 2021 roku.

W okresie wakacyjnym na terenie gminy Szprotawa zorganizowana będzie opieka dla dzieci w następujących przedszkolach i oddziałach przedszkolnych:

LP.   Nazwa przedszkola  Termin

oddziału przedszkolnego

1.  Przedszkole Nr 2  Od 28.06.2021 r. do 18.07.2021 r. 6:30 -16:00
2.  Przedszkole Nr 1  Od 19.07.2021 r. do 08.08.2021 r.  6:00 -16:30
3.  Przedszkole Nr 3  Od 09.08.2021 r. do 31.08.2021 r. 6:30 -16:30
4.  Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej
  im. Kornela Makuszyńskiego w Wiechlicach
 Od 02.08.2021 r. do 31.08.2021 r.  6:30 - 15:30

>>> Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach należy złożyć w sekretariacie szkoły>>>

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych, a po zakończeniu wakacji będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/
W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:
• zgodę rodzica,
• kwestionariusz,
• kwalifikację lekarza,
• szczepienie.

15 czerwca br. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Tego dnia uczniowie nie przychodzą do szkoły.
Zajęcia w oddziałach przedszkolnych odbywać się będą bez zmian. Czynna też będzie świetlica szkolna.

1460x616W naszej szkole od 2 września do 22 grudnia 2021 r. zostaną  przeprowadzone zajęcia wspomagające dla chętnych uczniów  klas IV-VIII.

Dodatkowe zajęcia wspomagające będą miały na celu utrwalenie wiadomości i umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego.

W całym okresie na klasę przypada 10 godzin łącznie.

Deklaracje do pobrania w sekretariacie lub tutaj (link)

Ostateczny termin składania  deklaracji to 15.06.2021 r.

Deklaracje należy składać w sekretariacie szkoły lub u wychowawców.

Udział w zajęciach jest dobrowolny.

4893 0001 resizeNowoczesny, o wartości aż 250 tysięcy zł plac zabaw dla dzieci może zostać wybudowany w naszym mieście. Właśnie rusza kolejna edycja konkursu ”Podwórko NIVEA 2021” i mamy ogromną szansę na wygraną, tylko trzeba głosować.

Wspólne działanie ma większą moc i pozwala osiągnąć wymarzony cel. Dlatego proszę wszystkie Szprotawianki i Szprotawian, a także sympatyków naszej gminy z całej Polski i zagranicy, do których dotrze ten post, byśmy podjęli wspólny wysiłek, w którym nagrodą jest wspaniałe podwórko dla dzieci  - zachęca gorąco burmistrz Mirosław Gąsik.
Zgłosiliśmy do konkursu plac przy ulicy Kościuszki w Szprotawie, za ostatnim blokiem na osiedlu, w sąsiedztwie budynku Starostwa Powiatowego. Od dzisiaj, tj. od 24 maja do 15 lipca 2021, za pośrednictwem strony konkursowej internauci mogą głosować na szprotawskie podwórko.

Wystarczy tylko wejść na stronę https://podworko.nivea.pl/  zarejestrować się i głosować codziennie! Każdy głos się liczy, każdego dnia internauto zdobywasz dla nas dodatkową szansę. Kiedy dwa lata temu wsparliśmy tę akcję w Żaganiu, udało się wygrać plac niewielką różnicą głosów – dodaje burmistrz.

Więcej szczegółów o konkursie, w tym regulamin na stronie www.podworko.nivea.pl

NIVEA to marka, która w tym roku obchodzi 20-lecie swojego zaangażowania społecznego. Od wielu lat NIVEA Sp. z o.o buduje bezpłatnie w całej Polsce unikatowe, modułowe place zabaw z różnymi możliwościami konfiguracji.