Ogłoszenia, komunikaty

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych, a po zakończeniu wakacji będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/
W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:
• zgodę rodzica,
• kwestionariusz,
• kwalifikację lekarza,
• szczepienie.

Szczepienia powakacyjne będą odbywały się według następującego harmonogramu:
• I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
• II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
• III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.
Dla rodziców i opiekunów przygotowane zostały rekomendacje dotyczące przygotowania dzieci do szczepienia. Znalazły się tam m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza oraz na podanie wszystkich istotnych informacji o zdrowiu dziecka.
Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.