Uroczystości szkolne

Poczatek Roku 0161 września br. odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego, który rozpocznie w naszej szkole 11 oddziałów szkolnych oraz 3 oddziały przedszkolne. Podczas uroczystości wręczono dyplomy „Przyjaciel Szkoły”, „Dyplomy Uznania” od Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz uczczono minutą ciszy pamięć ofiar II wojny światowej.
Tradycyjnie inauguracja rozpoczęła się Mszą Święta w kościele pw. Świętej Rodziny w Wiechlicach. Uroczysty apel natomiast odbył się na płycie boiska. Rozpoczęła go p. Cecylia Brodzińska, dyrektor szkoły, od powitania gości, uczniów, nauczycieli, rodziców, sponsorów i przyjaciół szkoły, ale szczególnie ciepło zwróciła się do najmłodszych – dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas pierwszych. Nie zapomniała o uczniach z Ukrainy. –Liczę, że obdarzycie ich przyjaźnią i opieką- powiedziała do uczniów.
Dyrektor przedstawiła ofertę zajęć oraz skierowała słowa podziękowania do Burmistrza, p. Doroty Grzeszczak oraz do pracowników Urzędu Miejskiego. Podziękowała ustępującej z funkcji wicedyrektora p. Alicji Pachlińskiej za zaangażowanie, pracę, pomysły, wyjątkową serdeczność wobec pracowników i przedstawiła nowego wicedyrektora p. Gabrielę Laudacką. Przemówienie zakończyła słowami: – Udanego, bezpiecznego i pełnego sukcesów nowego roku szkolnego. Rok szkolny 2022/2023 uważam za otwarty.

Podczas uroczystego apelu podsumowującego pracę szkoły w roku szkolnym 2021/2022 wyróżniono uczniów najlepszych w nauce, sporcie oraz systematycznie uczęszczających do szkoły.

Na uroczystości zakończenia roku szkolnego najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy wzorowego ucznia, a rodzice listy gratulacyjne. Wyróżnienie, jak co roku, przypadło uczniom, którzy zdobyli średnią co najmniej 6,75 oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. W klasach I – III było ich 1, w klasach IV – VIIII – 5.
Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu tradycyjnie uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły p. Cecylia Brodzińska, która tradycyjne przemówienie zastąpiła anegdotą o jastrzębiu, motywującą do rozwijania wrodzonych zdolności.Szczególnie ciepło zwróciła się też  do absolwentów oraz uczniów przybyłych z objętej wojną Ukrainy.  Dyrektor podziękowała nauczycielom, uczniom, Radzie Rodziców, przyjaciołom szkoły, za dobrą współpracę. Życzyła też udanych i bezpiecznych wakacji.

Podczas uroczystego apelu podsumowującego pracę szkoły w roku szkolnym 2020/2021 wyróżniono najlepszych uczniów. Wręczono także naukowe i sportowe stypendia.

Apel z powodu obostrzeń sanitarnych podzielony był na trzy części. Na każdej z nich najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy wzorowego ucznia, a rodzice listy gratulacyjne. Wyróżnienie, jak co roku, przypadło uczniom, którzy zdobyli średnią co najmniej 4,75 oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. W klasach I – III było ich 53, w klasach IV – VIIII – również 53.
Apel, tradycyjnie po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu, rozpoczęła dyrektor szkoły Cecylia Brodzińska. Szczególnie ciepło zwróciła się do absolwentów naszej szkoły: - Dla uczniów klas ósmych dobiegła końca nie tylko nauka, ale edukacja w szkole podstawowej. W imieniu swoim, wszystkich pracowników i innych uczniów życzę wam w kolejnym etapie wszystkiego co najlepsze, najpiękniejsze, byście w nowym miejscach znaleźli nowych, równie wspaniałych kolegów i przyjaciół, byście spotykali się z takimi ludźmi, którzy pomogą wam się rozwijać. Byście pamiętali zawsze o przesłaniu naszego patrona: „Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa”, co oznacza, że w życiu każdego człowieka równie ważne co nauka, jest dobro, uczciwość, sprawiedliwość i piękno. Dyrektor podziękowała nauczycielom, uczniom, Radzie Rodziców, przyjaciołom szkoły, sponsorom, a także p. Burmistrzowi, p. Dorocie Grzeszczak- wiceburmistrzowi Szprotawy - oraz podległym pracownikom, pracownikom CUW za dobrą współpracę, dzięki której udało się wiele przedsięwzięć i łatwiej było realizować trudne zadania.
W przemówieniu dyrektor poruszyła również niezwykle ważny aspekt bezpieczeństwa uczniów podczas wakacji.

polonezMimo zmiennych warunków, w jakich przyszło nam w ostatnim czasie funkcjonować, szkolna tradycja zatańczenia poloneza nie zmieniła się.
Pożegnalny polonez, który niezmiennie cieszy się wielkim powodzeniem wśród rodziców, nauczycieli oraz środowiska lokalnego, zebrał w czwartkowe popołudnie rzeszę widzów. Razem z młodzieżą przygotowaną do występu przez p. Magdalenę Włodarczyk na płycie boiska pojawiły się przedszkolaki przygotowane do zatańczenia poloneza przez panie Małgorzatę Pełechatę oraz Mirabellę Hołowczak. Występ młodszych dzieci bardzo wzbogacił ten niełatwy, z różnymi skomplikowanymi figurami, taniec. To nie była jednak jedyna atrakcja tego dnia. Gdy umilkły ostatnie takty poloneza, do uszu zebranych dobiegły bardzo żywe dźwięki „Mambo number 5”. W tym momencie nasi ósmoklasiści ruszyli do skocznego rock’n’roll’a. Cała widownia była zachwycona występem uczniów, o czym świadczyły długo niemilknące, gromkie brawa.

wesolychŚwięta w tym roku będą inne niż w poprzednich latach. Nie spotkamy się w szkole, aby obejrzeć przedstawienie jasełkowe, nie będziemy wspólnie śpiewać kolęd. Jednak pamiętamy o tradycjach świątecznych.

Dlatego uczniowie klasy VIII c wraz z nauczycielką j. polskiego p. Gabrielą Laudacką przygotowali słuchowisko o tematyce bożonarodzeniowej.

Zapraszamy do wysłuchania efektów naszej pracy i życzymy wszystkim

WESOŁYCH ŚWIĄT!