Uroczystości szkolne

Jeden z 1760 sztabów w całej Polsce podczas 28. Finału WOŚP mieścił się w naszej szkole. Były licytacje, kwesty, występy artystyczne i doskonała zabawa.

 W tym roku pieniądze zebrane podczas finału zostaną przeznaczone na zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Aby uzyskać na ten cel jak najwięcej środków i przygotować wszystko na najwyższym poziomie, zespół odpowiedzialny za przygotowanie sztabu w Wiechlicach musiał się nieźle napracować. Na długo przed 12 stycznia należało zadbać o wiele rzeczy, począwszy od identyfikatorów, puszek, serduszek, gadżetów, stworzenia listy wolontariuszy, po nawiązanie współpracy z Komendą Policji w Szprotawie w celu przeszkolenia kwestujących. Pracy było co niemiara. Koordynatorem działań była dyrektor szkoły Cecylia Brodzińska oraz rewalidant Raisa Wolańska, która podczas przygotowań nie była jednak osamotniona, bo mogła liczyć na naszych fantastycznych uczniów (złożyli wszystkie puszki i pocięli serduszka), a także na nieocenioną pomoc koleżanek i kolegów z pracy oraz  współpracę ze strony Rady Rodziców. 
28. finał rozpoczął się od kwestowania uczniów wraz z towarzyszącymi im nauczycielami po ulicach Wiechlic. Kwestujący oraz osoby, które licytowały przedmioty do południa w hollu szkoły, mogły liczyć na kafejkę orkiestrową, w której znajdowały się różnorodne smakołyki. Tam mógł się najeść każdy, nawet z wybrednym podniebieniem. Atrakcją były też gry i zabawy dla dzieci przygotowane przez SKO (stoiskiem jak zwykle opiekowała się Aleksandra Słabuszewska) oraz kafejka planszowa.


Ale prawdziwie emocjonująca zabawa rozpoczęła się o godz. 16.00, kiedy nadszedł moment licytacji, do której mocno zachęciła dyrektor szkoły. A było co licytować! Największe atrakcje to nowy garnitur chłopięcy, koszulki Patryka Dudka, piłki siatkarskie z autografami, kosmetyki Oriflame, gitara, vouchery na zabiegi kosmetyczne i strzyżenia, płyta z kolędami P. Watrasa, książki, sprzęt kuchenny, obrazy i wiele innych przedmiotów. By dzielenie się z innymi było jeszcze przyjemniejsze, raz po raz na scenie pojawiali się uczniowie naszej szkoły. Jako pierwsza wystąpiła Ania Mróz, prezentując swój talent gry na gitarze. Kolejne atrakcje to taniec towarzyski w wykonaniu Nikoli Kiepury i jej kolegi z Kożuchowa, jasełka i kolędy, piosenki w wykonaniu Wiktorii Silskiej czy pokaz udzielania pierwszej pomocy przez Straż Pożarną w Lesznie Górnym. Długo oczekiwanym momentem był występ gwiazdy wieczoru, absolwenta naszej szkoły -  Piotra Watrasa. A tradycyjnie o 20.00 przed budynkiem szkoły zostało wypuszczone Światełko do Nieba - 75 balonów wypełnionych helem.
Czekamy na ostateczne wyniki. Mamy nadzieję, że dzięki ogromnej pracy udało się pobić kwotę z roku ubiegłego (7497 zł).  Trzymajcie kciuki!

  

 

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.