Uroczystości szkolne

Podczas uroczystego apelu podsumowującego pracę szkoły w roku szkolnym 2020/2021 wyróżniono najlepszych uczniów. Wręczono także naukowe i sportowe stypendia.


Apel z powodu obostrzeń sanitarnych podzielony był na trzy części. Na każdej z nich najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy wzorowego ucznia, a rodzice listy gratulacyjne. Wyróżnienie, jak co roku, przypadło uczniom, którzy zdobyli średnią co najmniej 4,75 oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. W klasach I – III było ich 53, w klasach IV – VIIII – również 53.
Apel, tradycyjnie po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu, rozpoczęła dyrektor szkoły Cecylia Brodzińska. Szczególnie ciepło zwróciła się do absolwentów naszej szkoły: - Dla uczniów klas ósmych dobiegła końca nie tylko nauka, ale edukacja w szkole podstawowej. W imieniu swoim, wszystkich pracowników i innych uczniów życzę wam w kolejnym etapie wszystkiego co najlepsze, najpiękniejsze, byście w nowym miejscach znaleźli nowych, równie wspaniałych kolegów i przyjaciół, byście spotykali się z takimi ludźmi, którzy pomogą wam się rozwijać. Byście pamiętali zawsze o przesłaniu naszego patrona: „Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa”, co oznacza, że w życiu każdego człowieka równie ważne co nauka, jest dobro, uczciwość, sprawiedliwość i piękno. Dyrektor podziękowała nauczycielom, uczniom, Radzie Rodziców, przyjaciołom szkoły, sponsorom, a także p. Burmistrzowi, p. Dorocie Grzeszczak- wiceburmistrzowi Szprotawy - oraz podległym pracownikom, pracownikom CUW za dobrą współpracę, dzięki której udało się wiele przedsięwzięć i łatwiej było realizować trudne zadania.
W przemówieniu dyrektor poruszyła również niezwykle ważny aspekt bezpieczeństwa uczniów podczas wakacji.


Przemawiający Burmistrz podziękował wychowawcom, gronu pedagogicznemu, rodzicom za trud włożony w wychowanie młodzieży. - To trud zespołowy, trudny do zmierzenia, ale na pewno warto było poświęcić czas, by droga tej właśnie młodzieży w dorosłość była w pełni świadoma, na miarę aspiracji i możliwości” - powiedział. W przemówieniu Burmistrz podziękował także radnym za wspieranie wiejskiej oświaty, a dzieci i młodzież zachęcił do skorzystania z oferty wakacyjnej przygotowanej przez miasto i życzył udanych wakacji.

Na apelu oprócz uczniów wzorowych docenieni zostali  uczniowie ze 100 – procentową frekwencją: Michał Gorzków, Maja Soja, Maksymilian Wróbel, Amadeusz Ziętek ( uczniowie kl. I a), Bruno Sasin (kl. Va), Paweł Ferdek (kl. VII a) i Hubert Gębura (kl. VIII c), klasa z najlepszą frekwencją (kl. VII b) oraz najlepsi matematycy (Michał Kolinka, Hubert Połulski, Sebastian Karmelita i Bartosz Wronowicz).

Zakończenie roku to doskonała okazja to tego, by wręczyć uczniom stypendia. Stypendia naukowe otrzymali: Bruno Sasin, Julia Dąbska, Antoni Dąbski, Hubert Połulski, Michał Kolinka, natomiast sportowe: Hubert Trościanka, Mateusz Huculak i Bartosz Lewkowicz.
Niezwykle emocjonującym momentem było rozstrzygnięcie konkursu na najlepszego ucznia „Nauka jest moją pasją” oraz na Absolwenta Roku (fundatorem tej ostatniej nagrody od kilku lat jest p. Jarosław Zubal, absolwent naszej szkoły). W tym roku bezkonkurencyjna okazała się Klaudia Mędryk, uczennica klasy VIII b, która nie dała nikomu szans i zdobyła oba tytuły.
Podczas apelu wręczono także nagrody za udział w konkursie fotograficznym „W obiektywie młodego przyrodnika”. Nagrodę Specjalną Dyrektora Szkoły otrzymała Monika Hilbrand, a Hubert Grocholski, Amelia Machała i Vanessa Sobańska zajęli 3 równorzędne miejsca.
Upominki od młodszych kolegów dla ósmoklasistów, wzruszająca muzyka i dobra pogoda sprawiły, że uroczystość zakończenia roku szkolnego na pewno będzie miło wspominana przez wszystkich.

Rok szkolny 2020/2021 został zakończony!

 

 

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.