Uroczystości szkolne

polonezMimo zmiennych warunków, w jakich przyszło nam w ostatnim czasie funkcjonować, szkolna tradycja zatańczenia poloneza nie zmieniła się.
Pożegnalny polonez, który niezmiennie cieszy się wielkim powodzeniem wśród rodziców, nauczycieli oraz środowiska lokalnego, zebrał w czwartkowe popołudnie rzeszę widzów. Razem z młodzieżą przygotowaną do występu przez p. Magdalenę Włodarczyk na płycie boiska pojawiły się przedszkolaki przygotowane do zatańczenia poloneza przez panie Małgorzatę Pełechatę oraz Mirabellę Hołowczak. Występ młodszych dzieci bardzo wzbogacił ten niełatwy, z różnymi skomplikowanymi figurami, taniec. To nie była jednak jedyna atrakcja tego dnia. Gdy umilkły ostatnie takty poloneza, do uszu zebranych dobiegły bardzo żywe dźwięki „Mambo number 5”. W tym momencie nasi ósmoklasiści ruszyli do skocznego rock’n’roll’a. Cała widownia była zachwycona występem uczniów, o czym świadczyły długo niemilknące, gromkie brawa.

Występ uczniów został poprzedzony przemówieniem dyrektora szkoły Cecylii Brodzińskiej oraz p. Mirosława Gąsika, burmistrza Szprotawy. Słowa podziękowania do pedagogów skierowali także rodzice. Poloneza w wykonaniu uczniów naszej szkoły podziwiali również Dorota Grzeszczak, wiceburmistrz Szprotawy oraz Szymon Matuszewski i Janusz Bilinski- radni Szprotawy.
Po występach uczniowie wraz z nauczycielami i wychowawcami zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Ósmoklasiści nie kryli wzruszenia, polało się wiele łez. Polonez był źródłem wielu pozytywnych wzruszeń i na długo pozostanie w naszej pamięci.