Wycieczki

Uczniowie z klasy II a, III b oraz kilkoro uczniów z klasy III a  16 maja odwiedzili Wrocław. Swoją całodniową wycieczkę rozpoczęli od przejazdu autokarem po Wrocławiu i zapoznaniu się z ważniejszymi budynkami miasta, jego infrastrukturą, rodzajami komunikacji miejskiej. W drodze do Wrocławia dzieci podziwiały krajobraz Niziny Śląskiej, ciekawe obiekty oraz miejscowości na trasie przejazdu. Wycieczkę zaczęli spacerem po Ogrodzie Zoologicznym oraz Afrykarium. Dzieci z zaciekawieniem podziwiały zwierzęta, kupowały pamiątki. Szczególnym powodzeniem cieszyło się AFRYKARIUM, dzieciniec zwierzęcy oraz zwierzęta sawanny – żyrafy, strusie, słonie, nosorożce, zebry. Następnie uczniowie odbyli krótki spacer przez Park Szczytnicki, obserwowali Halę 100 – lecia, iglicę i fontanny. Na koniec wycieczki odbyli spacer po Rynku Starego Miasta, gdzie podziwiali zabudowę – ratusz, kamieniczki, krasnoludki oraz mieli możliwość zakupienia i spożycia posiłku. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, z uśmiechem na twarzy wrócili do domu.

🎅Wycieczka do Zielonej Góry🎅
W piątek, 03.12.2021 r. uczniowie klasy IV a, IV b i V a ze swoimi wychowawczyniami oraz p. Aleksandrą Słabuszewską udali się na wycieczkę do Zielonej Góry.
Najpierw obejrzeli w kinie Cinema City film animowany pt. „Nasze magiczne Encanto”, który opowiada historię niezwykłej rodziny Madrigal. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy głównej bohaterki i kibicowały jej w ratowaniu rodzinnego domu.
Następnie uczestnicy wycieczki udali się do parku trampolin „Zajawka”. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora korzystali z szeregu atrakcji, m.in. trampolin akrobatycznych, kosza do koszykówki, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Wszyscy z radością skakali na trampolinach na różne sposoby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki do basenu z gąbkami. Pobyt w parku trampolin sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu oraz integracji zespołów klasowych. Na trampolinach było zabawnie i wesoło.
Na zakończenie odwiedzili przepięknie podświetlone ruiny pałacu Doroty Talleyrand w Zatoniu. Z zainteresowaniem wysłuchali pani Emilii Brysik, która przedstawiła historię pałacu i jego właścicieli.
Wycieczka była dla uczniów dużym przeżyciem i wywołała wiele pozytywnych emocji.

Swieradow Zdroj 48 15.10.21r. klasy VIIIa, VIIIb i IVb uczestniczyły w wycieczce do Świeradowa Zdroju. Uczniowie zdobyli Stok Izerski, co prawda gondolami, ale zawsze.  Następnie  podziwiali widoki z tarasu  Sky Walk. Okazało się, że odwagi nikomu nie brakuje. Na szczycie wieży uczniowie postawili stopy na szklanej platformie i siatce, a następnie zjechali na dół. Wrażenia były niesamowite i na długo pozostaną w pamięci.

Po emocjach związanych z górami „zdobyliśmy” Zamek Czocha. Nasz przewodnik okazał się wspaniałym gawędziarzem i zainteresował historią zamku każdego.

Podczas drogi powrotnej uczniowie brali udział w quizie wiedzy z wycieczki, przygotowanym przez nauczycieli. Pytania dotyczyły historii i ciekawostek związanych ze zwiedzanymi miejscami, a także wesołych wycieczkowych  momentów integracyjnych z udziałem uczniów. Zwycięzcami zostali: Monika Hilbrant, Nadia Ciężyk, Dominik Targowski, Eliasz Kamiński i Damian Żeleźniak, którzy otrzymali słodkie nagrody.

Było fajnie, ale …. za krótko!

28 września br. uczniowie klasy III a wyruszyli na wycieczkę do Szprotawki. Była to wycieczka edukacyjno – integracyjna. Podczas pobytu dzieci miały okazję poznać wieś, w której mieszka jeden z uczniów naszej klasy. Rodzice przygotowali dla nas wspaniałe ognisko oraz słodki poczęstunek. Takim przyjemnościom towarzyszyły wspólne zabawy na placu zabaw, rozgrywki w piłkę nożną oraz pokaz baniek mydlanych. W czasie pobytu odwiedziliśmy też otaczający nas przepiękny las. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie warstwową budowę lasu, o której uczyli się na edukacji przyrodniczej. Podczas pobytu towarzyszyła nam przepiękna słoneczna pogoda, tak charakterystyczna dla polskiej złotej jesieni. Na kolejną wycieczkę chcemy wybrać się do kolejnej wsi, w której mieszkają uczniowie z klasy III a. Wróbelki ćwierkają, że będą to być może Dzikowice.
Zmęczeni i pełni wrażeń, z uśmiechem na twarzy i wiatrem we włosach wróciliśmy do szkoły.

28 września br. klasa VII b wraz z wychowawcą p. Anną Ciołką oraz p. Alicją Sikorską pojechała na wycieczkę do Wrocławia.
Uczniowie najpierw skierowali swe kroki do Goo Jump. Tam po założeniu odpowiednich antypoślizgowych  skarpetek i  rozgrzewce prowadzonej przez instruktora przez dwie godziny skakali na trampolinach, bawili się ogromnymi piłkami, skakali do wielkich pojemników wypełnionych gąbką. Wysiłek był tak intensywny, że już po godzinie stracili siły. Odzyskali je po obiedzie w galerii Wroclawia. A kiedy ponownie nabrali sił, byli gotowi do zabaw w aquaparku.
Na wycieczce panowała świetna atmosfera. W autobusie raz po raz  dało się słyszeć śpiewane przez wszystkich znane przeboje. Na twarzach uczestników wycieczki panował uśmiech i radość. To świadczyło o tym, że wszystkich bardzo się podobało.