Co u nas słychać

Dzieci po długiej przerwie powróciły do swojego przedszkola. Te, które tu jeszcze nie były, zapoznały się z nowym miejscem, w którym rozpoczęły adaptację z nowymi koleżankami, kolegami i nowym otoczeniem. Oddział przedszkolny w obecnym roku szkolnym 2020/2021 składa się z 3 grup przedszkolnych. Najliczniejsza jest zerówka o nazwie ,,Literki”. Najstarsze przedszkolaki pomimo wielu nowych rówieśników w grupie szybko nawiązały przyjacielski kontakt. Już w pierwszy dzień ,,Literki” dzielnie uczestniczyły w zajęciach adaptacyjnych ze swoją wychowawczynią Mirabellą Hołowczak, w grupowych i indywidualnych zajęciach logopedycznych z Wiolettą Wójtowicz oraz w zajęciach z religii pod kierunkiem Marzeny Zygmunt.

Walentynki w przedszkolu - grupa Motylki W piątek 14 lutego 2020 r. w grupie obchodziliśmy walentynki . Z tej okazji udekorowaliśmy salę i gazetkę czerwonymi serduszkami oraz walentynkami, a także zapoznaliśmy się z tradycją tego święta. Zajęcia tego dnia przypomniały wszystkim o takich wartościach jak miłość, szczęście, przyjaźń, koleżeństwo i radość z przebywania ze sobą. Dzieci wspólnie bawiły się przy muzyce, rozwiązywały zagadki, kolorowały walentynkowe obrazki. Nie zabrakło również słodkiego upominku. Przedszkolaki z apetytem zajadały babeczki, galaretki i czekoladki. Dzieci z radością uczestniczyły we wspólnych zabawach. Bardzo dziękujemy pani Agacie K. i Małgorzacie K. za przygotowanie słodkiego upominku.

Okres przedświąteczny obfitował w wiele atrakcji dla naszych pociech. Dzieci z grupy Biedronek zaangażowały się w przygotowywanie różnych dekoracji świątecznych, a następnie zaprezentowały owoce swoich wysiłków na specjalnej wystawie prac.

sniadanie daje mocW przedszkolu maluszki z grupy „ Biedronki” oraz starszaki z grupy „Tygryski” rozmawiały na temat „Śniadanie daje zdrowie i siłę”. Dzieci przyniosły do przedszkola potrzebne produkty i w grupach przygotowywały smaczne, kolorowe, zdrowe i pełne witamin kanapki. Wspólne przygotowywanie śniadania przyniosło wszystkim wiele radości. Dzieci przekonały się, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie ze zdrowych i świeżych produktów. Dowiedziały się, jakie korzyści wynikają ze spożywania pierwszego i drugiego śniadania. Zajęcia były bardzo wesołe i „smaczne”.

Przedszkolaki z grupy „ Biedronki” odwiedziły bibliotekę szkolną. Zdecydowana większość trzylatków i czterolatków była po raz pierwszy w bibliotece. Dzieci dowiedziały się, jak zostać czytelnikiem i jakie rodzaje książek mamy w tym zaczarowanym miejscu. Maluszki oglądały książeczki, piękne ilustracje, czasopisma dla najmłodszych oraz albumy przyrodnicze o ptakach i zwierzętach. Spotkanie w bibliotece nie mogło odbyć się bez głośnego czytania. Pani Irena Boczniewicz przeczytała dzieciom opowiadanie A. Widzowskiej „Ptaki w parku”. Na zakończenie Pani bibliotekarka wypożyczyła do przedszkola kilka książeczek i zaprosiła wszystkie dzieci na kolejne spotkanie w bibliotece.

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.