Co u nas słychać

28 września naszych przedszkolaków odwiedzili strażacy z OSP w Lesznie Górnym. W trakcie spotkania panowie strażacy zapoznali dzieci z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną oraz zasadami zachowania się podczas pożaru. Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć wóz strażacki i jego wyposażenie. Dzieci były zainteresowane szczegółami tej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Na zakończenie dzieci wręczyły przybyłym pamiątkowy album z samodzielnie wykonanymi kolorowankami o strażakach.
Bardzo dziękujemy strażakom za poświęcenie nam swojego cennego czasu.

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!


Ważne jest, aby od najmłodszych lat dzieci pamiętały o ważnych uroczystościach
w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.
W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki i złożyły życzenia. Były wesołe konkurencje, tańce i zabawy, a na koniec każdy chłopiec został odznaczony medalem „Superchłopca” i pięknym dyplomem. Nie brakło także słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.
We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

Dzieci po długiej przerwie powróciły do swojego przedszkola. Te, które tu jeszcze nie były, zapoznały się z nowym miejscem, w którym rozpoczęły adaptację z nowymi koleżankami, kolegami i nowym otoczeniem. Oddział przedszkolny w obecnym roku szkolnym 2020/2021 składa się z 3 grup przedszkolnych. Najliczniejsza jest zerówka o nazwie ,,Literki”. Najstarsze przedszkolaki pomimo wielu nowych rówieśników w grupie szybko nawiązały przyjacielski kontakt. Już w pierwszy dzień ,,Literki” dzielnie uczestniczyły w zajęciach adaptacyjnych ze swoją wychowawczynią Mirabellą Hołowczak, w grupowych i indywidualnych zajęciach logopedycznych z Wiolettą Wójtowicz oraz w zajęciach z religii pod kierunkiem Marzeny Zygmunt.

Walentynki w przedszkolu - grupa Motylki W piątek 14 lutego 2020 r. w grupie obchodziliśmy walentynki . Z tej okazji udekorowaliśmy salę i gazetkę czerwonymi serduszkami oraz walentynkami, a także zapoznaliśmy się z tradycją tego święta. Zajęcia tego dnia przypomniały wszystkim o takich wartościach jak miłość, szczęście, przyjaźń, koleżeństwo i radość z przebywania ze sobą. Dzieci wspólnie bawiły się przy muzyce, rozwiązywały zagadki, kolorowały walentynkowe obrazki. Nie zabrakło również słodkiego upominku. Przedszkolaki z apetytem zajadały babeczki, galaretki i czekoladki. Dzieci z radością uczestniczyły we wspólnych zabawach. Bardzo dziękujemy pani Agacie K. i Małgorzacie K. za przygotowanie słodkiego upominku.

Okres przedświąteczny obfitował w wiele atrakcji dla naszych pociech. Dzieci z grupy Biedronek zaangażowały się w przygotowywanie różnych dekoracji świątecznych, a następnie zaprezentowały owoce swoich wysiłków na specjalnej wystawie prac.

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.