Informacje

Biesiada 17Z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja odbyła się w naszej szkole Wiechlicka Biesiada Patriotyczna. Jej uczestnikami byli oprócz społeczności szkolnej seniorzy z Polskiego Związku Emerystów Rencistów i Inwalidów, zespół „Magdalenki”, Stowarzyszenie Uniwersytetu III Wieku, przedstawiciele organu prowadzącego oraz radni.
Uroczysty apel w formie biesiady patriotycznej odbył się po raz trzeci. Zaproszeni goście odwiedzili naszą szkołę, by wspólnie świętować kolejną rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej konstytucji. Uczestnicy spotkania zachęceni przez dyrektora szkoły, która odczytała Preambułę do Konstytucji RP z 1997 roku, do szanowania i przestrzegania konstytucji obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą XVIII – wiecznych wydarzeń majowych, oddali hołd minutą ciszy ofiarom i poszkodowanym w wojnie na Ukrainie oraz wzięli udział we wspólnej biesiadzie mającej charakter pokoleniowy.

Na scenie pojawił się zespół „Magdalenki”, który zaprezentował utwory znane każdemu pokoleniu. Dzięki temu „Przybyli ułani pod okienko”, „Płynie Wisła płynie” czy „Zachodzi słoneczko” mogła zaśpiewać cała sala. Dużą dawkę wrażeń artystycznych dostarczył biesiadnikom także szkolny zespół muzyczny pracujący pod kierunkiem p. Krzysztofa Boczniewicza.
Wiechlicką biesiadę w udekorowanej w biało – czerwonych barwach sali prowadzili nauczyciele p. Anna Ciołka oraz p. Maciej Siwicki, a dla klas młodszych uczniowie klas ósmych- Milena Kaczmarczyk i Sebastian Karmelita.
Nie byłoby biesiady bez poczęstunku. Jej uczestnicy dzięki sprzyjającej pogodzie mogli dokończyć wspólne pokoleniowe spotkanie przy grillu.

 

     

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.