Informacje


9 maja br. gościliśmy w murach naszej szkoły Radio Zachód. Dziennikarka p. Elżbieta Wozowczyk – Leszko oraz realizator techniczny p. Paweł Kotarba przyjechali do naszej szkoły na zaproszenie polonistki p. Anny Ciołki. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII a.
To druga wizyta Radia Zachód w murach naszej szkoły i jednocześnie fantastyczna przygoda dla uczniów. Dzięki opowieściom p. Elżbiety uczniowie poznali specyfikę pracy dziennikarza, proces powstawania reportażu, źródła informacji dziennikarskiej czy różnice między pracą dziennikarza a  reportażysty. Poznali też nieznane dotąd terminy jak kolaudacja, lista montażowa, kim jest realizator dźwięku, jakie są wady i zalety tego zawodu.  Dziennikarka odpowiadała też na pytania uczniów. Uczestnicy spotkania mogli zatem dowiedzieć się, kto może pracować w radiu, jakie trzeba mieć wykształcenie, jakie umiejętności i predyspozycje.

Z wielką uwagą i przyjemnością słuchali o tym, co jest najbardziej interesujące wg dziennikarki w pracy dziennikarza radiowego, jakie przeżyła zabawne sytuacje, czy jakie były początki jej pracy w rozgłośni, a także o jej pierwszej audycji i o emocjach towarzyszących podczas przeprowadzania wywiadu z byłym premierem Polski Leszkiem Millerem. Dziennikarka uchyliła też rąbka tajemnicy i zdradziła, że jej największym marzeniem jest przeprowadzenie wywiadu z tenisistą Rafaelem Nadalem i już rozpoczęła do tego przygotowania. 
Uczniowie mogli też na krótko wcielić się w rolę dziennikarzy i z mikrofonem w ręku przeprowadzać krótkie wywiady ze swoimi kolegami i koleżankami.
Realizator techniczny natomiast zaprosił uczniów do wozu transmisyjnego, by tam pokazać sprzęt i wyposażenie wozu. Odpowiadał też na pytania dotyczącego radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, gdy na przykład nagle zabraknie prądu i wyjaśniał, jak to się dzieje, że audycja jest nadawana w Zielonej Górze na ul. Kukułczej 1, a słyszą ją Amerykanie.
To było niezwykle interesujące spotkanie. Na pewno jednak nie ostatnie. Uczniowie i nauczycielka umówili się już z dziennikarką na audycję. Temat na razie jest tajemnicą.

 

      

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.