Informacje

11 czerwca br. z okazji Dnia Dziecka tradycyjnie w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny. Było dużo zabawy, uśmiechu i słońca.
 Organizatorzy przygotowali na ten szczególny dzień wiele atrakcji. Była Straż Pożarna, Kiermasz Taniej Książki, dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, zawody w układaniu kostki Rubika na czas (zwycięzcy: I miejsce Karol Burzyński z kl. VII a, II m. - Kuba Jaruszewski z kl. VI a, III m. - Mateusz Pawlak z kl. IV b),  gry i zabawy na stoisku SKO z Żyrafką Lokatką. Ale to nie koniec niespodzianek. Uczniowie mogli wziąć udział w konkursie polonistyczno-plastycznym „Bohaterowie naszych lektur” (najlepsi to: I m. - Debora Ferrari i Margarita Hrabania, II m. - Pola Dąbska i Anastazja Synytska, III m. - Julia Nagi i Natalia Cieślak) oraz w quizie historycznym "Od Mieszka I do Stanisława Augusta Poniatowskiego. Poczet władców Polski wg szprotawskiego kronikarza”.
Istotnym punktem dnia była Korneliada – turniej literacko- sportowy, który po raz pierwszy rozegrany został o Puchar Dyrektora Szkoły. Największą wiedzą o życiu i twórczości naszego patrona Kornela Makuszyńskiego, a także sprawnością fizyczną wykazała się klasa  V a, której puchar wręczyła dyrektor szkoły p. Cecylia Brodzińska.


Oczywiście nikt tego dnia nie mógł wyjść ze szkoły głodny. Rada Rodziców przygotowała dla każdego ucznia napoje, kiełbaski i popcorn.
Równolegle obok konkursów i turniejów na scenie trwał program artystyczny. Prezentowali się w nim indywidualnie uczniowie (Nina Krumbel – zdobywczyni Grand Prix na przeglądzie w SzDK, Dominik Targowski wyróżniony w Lubuskim Festiwalu Piosenki czy Kinga Okupniarek, Ania Sajak i Kacper Bujak) oraz całe klasy i wszystkie grupy przedszkolne. Były nie tylko piosenki polskie, także w języku ukraińskim. I flagi polskie oraz narodu ukraińskiego. Nie mogło zabraknąć także występów grupy tanecznej prowadzonej przez p. Magdalenę Włodarczyk czy zespołu muzycznego p. Krzysztofa Boczniewicza.
Występy podziwiali zaproszeni goście – reprezentująca organ prowadzący zastępca Burmistrza p. Dorota Grzeszczak, rodzice i uczniowie. Powitała ich w imieniu dyrektora szkoły wicedyrektor p. Alicja Pachlińska.
Program artystyczny prowadziła p. Anna Ciołka, a pieczę nad obsługą muzyczną sprawował p. K. Boczniewicz wraz z uczniem klasy 8c Kubą Przysiężnym.
Pogoda dopisała, świeciło słońce, dzieci bawiły się doskonale. To był bardzo udany dzień. 

Dziękujemy sponsorom: p. Cecylii Brodzińskiej, p. Maciejowi Siwickiemu, p. Stanisławowi Rosołowi, Radzie Rodziców oraz Sołectwu Wiechlice.

 

     

 

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.