Informacje

Kwietniowa wizyta dziennikarzy radia zaowocowała kolejnym spotkaniem. Siódmioklasiści uczestniczyli w nagraniu audycji.
To kolejne spotkanie z dziennikarką p. Elżbietą Wozowczyk – Leszko i Radiem Zachód, w którym wzięła udział klasa VII b. Rozmowę prowadził, przy wsparciu dziennikarki, jeden z uczniów. Mateusz Konieczka pytał rówieśników o edukację w czasie pandemii, rozmawiał o zadach i waletach nauki stacjonarnej i on- line, o przyszłości takiego nauczania. Uczniowie bardzo szczerze mówili o swoich uczuciach, kontaktach rówieśniczych, sposobach radzenia sobie z negatywnymi emocjami, które pojawiły się w tym czasie. Na pytanie, u kogo szukali wsparcia, mówili o pomocy ze strony rodziców, mamy, taty, ale i Boga. Byli i tacy, którzy ukojenie znajdowali tworzeniu wierszy. Padły pytania dotyczące samej pandemii, czy przerażała ich, czy bali się wirusa i jaki wpływ na ich samopoczucie miały media.
O swoich uczuciach, obawach, a także nauczaniu zdalnym z pespektywy nauczyciela mówiła wychowawczyni klasy i nauczyciel języka polskiego p. Anna Ciołka, a Bogdan, uczeń z Ukrainy, o edukacji w tym czasie w swoim kraju. Głos zabrali również dwaj uczniowie z klasy IV a.
Uczestnicy spotkania byli zgodni co do tego, że nauczanie zdalne nie jest najlepszą formą uczenia się, dlatego nie chcieliby jego powrotu do polskiej szkoły. Na koniec wybrzmiało ważne przesłanie, by za każdym razem w razie potrzeby nie bać się szukać pomocy i nie obawiać się prosić o tę pomoc dorosłych.
To zapewne nie ostatnie spotkanie z Radiem Zachód.

 

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.