Informacje

Pierwszy etap programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” już za nami. W tym roku szkolnym w Gminie Szprotawa projekt ten był realizowany po raz drugi.
W III semestrze tego roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie oraz Szkoła Podstawowa w Wiechlicach uczestniczyły w nim  jako pierwsze. Uczestniczyło w nich 60 dzieci z najmłodszych klas.
Zajęcia odbywały się na pływalni w Kompleksie Turystyczno - Rekreacyjnym „Arena” w Żaganiu i były prowadzone przez profesjonalnych instruktorów pływania. Podczas zajęć było dużo frajdy, bo przecież wszyscy uczyli się pływać poprzez zabawę. Przyjazna atmosfera, świetne podejście i zaangażowanie instruktorów sprawiały, że nauka wszystkim szła gładko i dawała dużo satysfakcji.
Nauka pływania w grupie poprzez zabawę sprzyjała kontaktom rówieśniczym, ważnym i potrzebnym naszym dzieciom po czasie pandemii, co wpłynęło bardzo pozytywnie na ich psychiczne samopoczucie, doskonaliło zdolności komunikacyjne między dziećmi oraz uczyło samodzielności. Poprzez zajęcia dzieci miały możliwość pokonania lęku i barier związanych z wódą, a tym samym nabyły większej pewności siebie i wiary w swoje możliwości.
Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i były bardzo zaangażowane w naukę pływania. Sprzyjała temu miła i wspaniała atmosfera. W ramach programu uczniowie nauczyli się również, jak bezpiecznie korzystać z wodnych akwenów w różnych miejscach, jak dbać o zdrowie poprzez właściwe odżywianie i ruch. Wiedzę tę zdobywali podczas zajęć/lekcji warsztatowych prowadzonych przez wychowawców w ramach realizacji prozdrowotnych założeń programu „Umiem pływać”.

 

Od nowego roku szkolnego program „Umiem pływać” będą realizować Szkoły Podstawowe z Długiego, Leszna Górnego, Siecieborzyc oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Szprotawie. Z zajęć skorzysta kolejnych 60 uczniów naszej gminy.

 Program dofinansowany jest ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Możemy go realizować również dzięki wsparciu Gminy Szprotawa oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Gminny Szprotawa, które jest realizatorem tego projektu.

  

     

Połącz się z nami

Kontakt

tel/fax: 68 376 75 53
ul. Brzozowa 17 67-300 Szprotawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30.