Obchody Dnia Świętego Patryka

W naszej szkole mieliśmy niezwykłą okazję celebrować Dzień Świętego Patryka na lekcjach języka angielskiego! Był to czas pełen nauki, zabawy i zielonej energii, która nie opuszczała nas przez cały dzień!

Zajęcia rozpoczęliśmy od oglądania fascynującego filmu o tradycjach i genezie Dnia Świętego Patryka. Poznaliśmy historię tego wyjątkowego dnia. Rozwiązywaliśmy również kart pracy związane z tematyką święta. Odkrywaliśmy różne aspekty irlandzkiej kultury, przyglądając się bliżej symbolom, zwyczajom i legendom związanym z Irlandią oraz św. Patrykiem. Nie zabrakło również nauki słownictwa związanego z tym wyjątkowym dniem! Mapy myśli były doskonałym narzędziem, które pomogły nam uporządkować naszą wiedzę i spostrzeżenia na temat Dnia Świętego Patryka.

Ale to nie koniec naszych atrakcji! Uczniowie włączyli się w klimat tego dnia, ubierając się w zielone stroje. Lekcje zalśniły zielenią, a atmosfera była pełna radości i poczucia  wspólnoty.