Graliśmy z WOŚP

Po raz kolejny w naszej szkole mieścił się sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To był 31. finał. W sali gimnastycznej szkoły w godzinach popołudniowych odbył się koncert i licytacje, a przed południem wolontariusze kwestowali do puszek.
Ochotnicy „pracowali” już od samego rana. Uczniowie wraz z nauczycielami kwestowali na terenie osiedla w godzinach od 9.00 do 14.00. W tym czasie w holu szkoły odbywały się też licytacje. O godz. 16 zaś rozpoczął się koncert. Na scenie wystąpił szkolny zespół działający w naszej szkole od 2021 r., którego opiekunem jest p. Krzysztof Boczniewicz. W koncercie wziął udział również zespół „Magdalenki”, w repertuarze którego znalazły się znane utwory ludowe oraz zespół „Fajna Ferajna” mający korzenie w naszej szkole, gdyż część członków zespołu jest jej absolwentami. Występy zespołów pracujących pod kierunkiem nauczyciela muzyki są stałym elementem każdego finału.
Pomiędzy występami odbywały się licytacje, najpierw prowadzone przez p. Karolinę Żaroffe, a później przez p. Cecylię Brodzińską, dyrektora szkoły. Pod młotek poszły niemal wszystkie przedmioty – części odzieży, vouchery na wizytę u fryzjera, korepetycje z matematyki, ciasta, obrazy, kalendarze, książki, przedmioty do wystroju mieszkań, książki, słodycze i wiele innych. Odwiedziła nas również Ochotnicza Straż Pożarna z Leszna Górnego prezentująca zasady udzielania I pomocy.
Niedzielne przedpołudnie i popołudnie minęły w naszej szkole pod znakiem radości i zadowolenia z czynienia dobra. Uczestnicy akcji chcieli mieć jak największy wkład w 31. finał, którego celem jest zakup sprzętu przeznaczonego na walkę z sepsą.
W organizację finału zaangażowani byli i dyrektor szkoły p. Cecylia Brodzińska, i szkolny koordynator p. Monika Jarzembowska, i inni nauczyciele (p. Tadeusz Włodarczyk, p. Alicja Sikorska, p. Renata Starzyńska, p. Małgorzata Wojciechowska, p. Danuta Irek, p. Dorota Górska, p. Mirabela Hołowczak,, p. Irena Boczniewicz, p. Krzysztof Zdebelak), i Rada Rodziców (panie Izabela Kubów i Anna Załęgowska), i pracownicy obsługi (p. Małgorzata Śmiałko), i w końcu sami uczniowie, na których zawsze możemy liczyć.
Koncert prowadziła p. Anna Ciołka.
Zwieńczeniem finału było „Światełko do Nieba” – pokaz sztucznych ogni.
Było pięknie, wzruszająco, miło, serdecznie i, mimo chłodu na dworze, naprawdę ciepło dzięki gorącym i hojnym sercom.