Na zaproszenie p. Macieja Siwickiego, I Wicewojewody Lubuskiego, naszą szkołę odwiedziła p. Izabela Ziętka, Wiceminister w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
Po przemówieniach gości odbyła się konferencja pt. "Dobrostan dzieci i młodzieży w zmieniającej się rzeczywistości edukacyjnej" zorganizowana przez dyrektora szkoły p. Cecylię Brodzińską przy współudziale ODN w Zielonej Górze reprezentowanego przez dyrektora p. Pawła Zapeńskiego, dr Monikę Kaczmarczyk i mgr Irenę Drąg, a także Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Szprotawie reprezentowaną przez mgr Malwinę Śmigielską.
Uczestnicy wydarzenia wysłuchali niezwykle ciekawych konferencji: "Uczeń XXI wieku: Jak edukacja może nadążyć za zmieniającymi się potrzebami młodych ludzi?", Dobrostan i uważność w przestrzeni edukacyjnej" oraz "Rola Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych w budowaniu wsparcia dla szkół i rodziców". Ich adresatami byli dyrektorzy szkół, nauczyciele, pedagodzy przedszkoli szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych oraz przedstawiciele Ośrodków Szkolno - Wychowawczych, których mogliśmy gościć w progach naszej szkoły. Na spotkaniu obecna była także p. Dorota Grzeszczak, wiceburmistrz Szprotawy.
Po wysłuchaniu konferencji był czas i na poczęstunek, i na pytania skierowane do p. Wiceminister.
Byliśmy zaszczyceni obecnością w naszej szkole tak ważnych gości i ogromnie cieszyliśmy się z niezwykle owocnego spotkania.
Święto 11 listopada, 106. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, po raz kolejny uczciliśmy w naszej szkole Biesiadą Patriotyczną.
Wiersze Antoniego Słonimskiego, Władysława Bejzy i innych autorów, a także znane pieśni patriotyczne, jak „Piechota”, „Marsz I brygady”, „Oj, panie kapralu” i inne przypomniały nam atmosferę i klimat tamtych dni. W podobnym tonie były piosenki zaprezentowane przez zaprzyjaźnione już z naszą szkołą zespoły „Magdalenki” i „Dojrzałe Kłosy”, które są z nami od początku powstania tego wydarzenia. Oprawę muzyczną zapewnił także szkolny zespół muzyczno – akustyczny.
W przemówieniu p. Cecylia Brodzińska przypomniała między innymi definicję patriotyzmu. – Patriotą jest nie tylko podczas takich uroczystości jak dziś, ale także, a może przede wszystkim, na co dzień. Patriotyzm to wzajemny szacunek, nauka i praca – powiedziała.
Dyrektor podziękowała za trud, poświęcenie i ofiarność kilku pokoleniom naszych rodaków i zaprosiła do gminnych obchodów Święta Niepodległości, które odbywać się będą w dniach 10-11 listopada br. Pan Maciej Siwicki, I wicewojewoda, zaprosił natomiast do obchodów wojewódzkich tego święta, które tym razem odbędą się w Nowym Miasteczku.
Gratulacje, życzenia i patriotyzm pojawiły się także w przemówieniach p. Doroty Grzeszczak, wiceburmistrza Szprotawy oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty odczytane przez p. Marzenę Pulik Sowińską – jego zastępcę.
To była piękna, podniosła uroczystość, która jak zawsze zjednoczyła naszą społeczność szkolną. Śpiewały nie tylko zespoły występujące na scenie, ale wszyscy goście – radni gminy, dyrektorzy szkół, Dyrektor Banku PKO, sołtysi, mieszkańcy Wiechlic oraz nauczyciele i uczniowie. Stałym już punktem obchodów tego święta jest także uczestnictwo naszej szkoły w akcji "Szkoła do Hymnu" i odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego".
Po zakończeniu apelu, jak co roku, uczniowie wraz z Wicewojewodą, Panią Kurator, Dyrektorem szkoły oraz p. Katarzyną Zawiślak udali się pod pomnik Powstańców Wielkopolskich i tam zapalili znicze.
Uroczystość przygotowali nauczyciele: Katarzyna Zawiślak, Małgorzata Oziemkowska, Krzysztof Boczniewicz oraz Donata Stępień, Irena Boczniewicz, Agnieszka Koterba, Piotr Zapolski i Stanisław Rosół.
29 października br. odbyły się wybory do Zarządu Rady Uczniowskiej poprzedzone kampanią kandydatów. Jak zawsze zbudziły one duży entuzjazm i zainteresowanie uczniów.
W wyniku demokratycznych wyborów ustalono nowy zarząd, w skład którego wchodzą: przewodniczący Zarządu Rady Uczniowskiej Samorządu Szkolnego – Julia Dąbska, zastępca - Mateusz Jankowy, skarbnik - Tomasz Dąbrowski, sekretarz - Amelia Stolarska.
Uczniowie wybrali także opiekunów samorządu. Zostały nimi panie Aleksandra Słabuszewska oraz Alicja Pachlińska.
Co roku wybierany jest także przez uczniów Rzecznik Praw Ucznia i Dziecka. Wybory odbyły kilka dni po wyborach samorządu - 31 października br. W tym roku funkcję tę będzie pełnił rzecznik z roku ubiegłego - p. Anna Ciołka.
Wszystkim wygranym serdecznie gratulujemy!
23 października 2024 r. odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią apelu było ślubowanie oraz pasowanie wielkim piórem przez Panią Dyrektor Szkoły Cecylię Brodzińską. Pierwszaki głośno przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Podczas apelu uczniowie zostali także pasowani przez Dyrektora Banku PKO w Szprotawie Pana Czesława Szczepanika na członka SKO. Uroczystość uświetnili swoją obecnością goście - Pani Wiceburmistrz Dorota Grzeszczak, Pan Dyrektor Banku PKO w Szprotawie Czesław Szczepanik, Radny Szprotawy - Pan Władysław Sobczak, Pani Wicedyrektor - Gabriela Laudacka, sołtys Dziećmiarowic Pani Irena Zubal, Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Dagmara Stacewicz, Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców- Pani Jagoda Rymkiewicz, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów!
Święto pracowników oświaty zostało uczczone w naszej szkole uroczystym apelem. Były podziękowania i gratulacje dla nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi od p. Cecylii Brodzińskiej - Dyrektora szkoły, p. Władysława Sobczaka – radnego Rady Miejskiej, p. Dagmary Stacewicz - przewodniczącej Rady Rodziców oraz p. Izabeli Kubów i p. Anny Załęgowskiej - ustępującego Zarządu Rady.
Pierwsza część apelu poświęcona została wręczeniu Nagród Dyrektora Szkoły oraz wyróżnieniu przez p. Cecylię Brodzińską osób nagrodzonych medalami, odznaczeniami resortowymi i państwowymi, a także Nagrodą Burmistrza.
W części artystycznej były i wiersze poświęcone nauczycielom deklamowane przez klasę 7 b, i piosenki przygotowane przez uczniów klasy 3a, 4a, 5a oraz 7 a. Niezwykle emocjonującym momentem była „Gala Oskarów”. Dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi otrzymali od uczniów gromkie brawa w określonych kategoriach oraz upominki.
Uczniowie szlifowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne pod kierunkiem p. Gabrieli Laudackiej i p. Krzysztofa Boczniewicza, a dekorację przygotowały panie:. Renata Starzyńska, p. Aleksandra Niepiekło i p. Alicja Pachlińska.
Aby przechodnie poruszający się po szprotawskich ulicach byli bezpieczniejsi, na newralgicznych odcinkach już wkrótce pojawią się nowe sygnalizacje świetlne. W ramach otrzymanego dofinansowania o takie urządzenie wzbogacona zostanie droga w Pasterzowicach >>> więcej >>>