Graliśmy z WOŚP

Po raz kolejny w naszej szkole mieścił się sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To był 31. finał. W sali gimnastycznej szkoły w godzinach popołudniowych odbył się koncert i licytacje, a przed południem wolontariusze kwestowali do puszek.
Ochotnicy „pracowali” już od samego rana. Uczniowie wraz z nauczycielami kwestowali na terenie osiedla w godzinach od 9.00 do 14.00. W tym czasie w holu szkoły odbywały się też licytacje. O godz. 16 zaś rozpoczął się koncert. Na scenie wystąpił szkolny zespół działający w naszej szkole od 2021 r., którego opiekunem jest p. Krzysztof Boczniewicz. W koncercie wziął udział również zespół „Magdalenki”, w repertuarze którego znalazły się znane utwory ludowe oraz zespół „Fajna Ferajna” mający korzenie w naszej szkole, gdyż część członków zespołu jest jej absolwentami. Występy zespołów pracujących pod kierunkiem nauczyciela muzyki są stałym elementem każdego finału.
Pomiędzy występami odbywały się licytacje, najpierw prowadzone przez p. Karolinę Żaroffe, a później przez p. Cecylię Brodzińską, dyrektora szkoły. Pod młotek poszły niemal wszystkie przedmioty – części odzieży, vouchery na wizytę u fryzjera, korepetycje z matematyki, ciasta, obrazy, kalendarze, książki, przedmioty do wystroju mieszkań, książki, słodycze i wiele innych. Odwiedziła nas również Ochotnicza Straż Pożarna z Leszna Górnego prezentująca zasady udzielania I pomocy.
Niedzielne przedpołudnie i popołudnie minęły w naszej szkole pod znakiem radości i zadowolenia z czynienia dobra. Uczestnicy akcji chcieli mieć jak największy wkład w 31. finał, którego celem jest zakup sprzętu przeznaczonego na walkę z sepsą.
W organizację finału zaangażowani byli i dyrektor szkoły p. Cecylia Brodzińska, i szkolny koordynator p. Monika Jarzembowska, i inni nauczyciele (p. Tadeusz Włodarczyk, p. Alicja Sikorska, p. Renata Starzyńska, p. Małgorzata Wojciechowska, p. Danuta Irek, p. Dorota Górska, p. Mirabela Hołowczak,, p. Irena Boczniewicz, p. Krzysztof Zdebelak), i Rada Rodziców (panie Izabela Kubów i Anna Załęgowska), i pracownicy obsługi (p. Małgorzata Śmiałko), i w końcu sami uczniowie, na których zawsze możemy liczyć.
Koncert prowadziła p. Anna Ciołka.
Zwieńczeniem finału było „Światełko do Nieba” – pokaz sztucznych ogni.
Było pięknie, wzruszająco, miło, serdecznie i, mimo chłodu na dworze, naprawdę ciepło dzięki gorącym i hojnym sercom.

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA KLAS IV - VIII

Odpowiadając na zaproszenie Rady Uczniowskiej Samorządu Szkolnego oraz klas IVA i IVB w czwartkowe popołudnie 26 stycznia 2023 r. sześćdziesięciu siedmiu uczniów klas IV- VIII uczestniczyło w dyskotece karnawałowej. Było to bardzo wyczekiwane wydarzenie. Oryginalne stroje w stylu lat siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych oraz o motywach zwierzęcych, wystrój miejsca dyskoteki, światła migające w rytm muzyki sprawiły, że impreza była bardzo kolorowa. Podczas dyskoteki odtańczyliśmy „belgijkę”, wielu z nas mogło sprawdzić swą gibkość uczestnicząc w zabawie „Limbo”, a mimo trudności technicznych udało się nam  stworzyć „pociąg”. Zabawy te sprzyjały integracji oraz wykazały zdolności  konferansjerskie Mai i Artura. Marcel, Armin, Artur i Maja zadbali o oprawę muzyczną, uwzględniając propozycje złożone za pomocą współtworzonego dokumentu Google oraz życzenia składane podczas zabawy. Słodki poczęstunek i napoje zapewnili rodzice, uczniowie  i wychowawcy klas IV A i IV B. Część z tych przysmaków zostało przygotowanych z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Nasza impreza miała też charakter dobroczynny- wolontariusze  zebrali pieniądze do puszki w ramach XXXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nad organizacją wydarzenia czuwali panie Alicja Pachlińska i Aleksandra Słabuszewska oraz panowie Piotr Zapolski i Maciej Siwicki. Zabawa udała się dzięki zaangażowaniu wielu uczniów, rodziców i nauczycieli, którym  bardzo za ich pracę dziękujemy. Głosy zebrane po imprezie wskazują na oczekiwania, że tego typu wydarzeń będzie  więcej.

JESTEŚMY W GRONIE LAUREATÓW KONKURSU "1000 PIERWSZYCH ORGANIZATORÓW" CODE WEEK

W październiku odbyła się jubileuszowa edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania, a wraz z nią konkurs "1000 pierwszych organizatorów". Był on między innymi zachętą dla placówek oświatowych do włączenia się w to europejskie wydarzenie.

Konkurs polegał na zarejestrowaniu swojej inicjatywy na mapie Code Week 2022 r. i przeprowadzeniu jej w szkole. Następnie należało przesłać link wydarzenia do organizatorów konkursu. Tysiąc pierwszych placówek, po zweryfikowaniu, zostało zwycięzcami konkursu. 

Miło nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się w tym zacnym gronie. W nagrodę otrzymaliśmy pakiety 10 gier CodyRoby. CodeWeek to międzynarodowa inicjatywa, która ma na celu zachęcenie ludzi w różnym wieku do nauki programowania i rozwijania kompetencji cyfrowych.

Uczniowie po przygotowaniu kart do gry próbowali swoich sił w kodowaniu bez komputera z wykorzystaniem gry Cody Roby. Kodowanie poprzez zabawę wywołało wiele pozytywnych emocji i duże zaangażowanie uczniów. 

Zasady rekrutacji do oddziału przedszkolnego oraz klasy I  na rok szkolny  2023/2024

Zasady rekrutacji do oddziału przedszkolnego oraz klasy I na rok szkolny 2023/2024

Drodzy rodzice! Zachęcamy Was do zapoznania się z Zarządzeniem nr 01/2023 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach w sprawie zasad i kryteriów postępowania rekrutacyjnego do oddziałów przedszkolnych i klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2023/2024 z dnia 12 stycznia 2023 r.
Tu znajdziecie wymaganą dokumentację, wzory wniosków i oświadczeń, regulamin oraz inne ważne informacje, które są niezbędne do rekrutacji.

  • Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach w roku szkolnym 2023/2024 - kliknij tutaj,
  • Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach na rok szkolny 2023/2024 - kliknij tutaj,
  • Wzory oświadczeń - kliknij tutaj,
  • Zgłoszenie dziecka do klasy I Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wiechlicach w roku szkolnym 2023/2024 - kliknij tutaj, 
  • Wniosek o przyjęcie dziecka (spoza obwodu) do Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wiechlicach Szkoły w roku szkolnym 2023/2024 - kliknij tutaj, 
  • Potwierdzenie przyjęcia wniosku - kliknij tutaj,
  • Oświadczenie potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do klasy I Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wiechlicach - kliknij tutaj, 

Kraina eksperymentów w przedszkolu

Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dzieci są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Dlatego też w naszym przedszkolu spotkania z Krainą eksperymentów odbywać się będą systematycznie przez cały rok szkolny co drugi miesiąc. W czasie spotkań dzieci będą eksperymentować w zakresie fizyki i chemii.
11 stycznia 2023r. już po raz kolejny gościliśmy u nas zespół ludzi z ogromną wiedzą, pasją i doświadczeniem – „Krainę eksperymentów” z Zielonej Góry.
W czasie warsztatów dzieci samodzielnie „lepiły” bałwanka z sody oczyszczonej, wcześniej odmierzając potrzebną ilość produktów. Mogły też je wzbogacić kolorowymi barwnikami i ozdobami. Następnie przy pomocy wody z kwaskiem cytrynowym rozpuszczały bałwanka.
Zajęcia były dużą atrakcją dla dzieci, które z niecierpliwością czekają na następne spotkanie.