Wykazy podręczników na rok szkolny :

2024/2025

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Zakończenie roku szkolnego 2023/20224
Podczas uroczystego apelu podsumowującego pracę szkoły w roku szkolnym 2023/2024 jak zwykle wyróżniono uczniów, którzy osiągnęli najwyższe średnie w nauce, sięgnęli po medale sportowe oraz systematycznie uczęszczali do szkoły.
Na uroczystym apelu najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy wzorowego ucznia, a rodzice listy gratulacyjne. Wyróżnienie, jak co roku, przypadło uczniom, którzy zdobyli średnią co najmniej 4,75 oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie.

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024, które odbędzie się 21 czerwca br. o godz. 9 na boisku szkolnym. O 8.00 Msza Święta. Odjazdy autobusów ok. godz. 13.
Do zobaczenia!

Wycieczka do Szprotawy

Na kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego klasa V a wraz z wychowawcą p. Anną Ciołką wybrała się na pieszą wycieczkę do Szprotawy. Wraz z przewodnikiem p. Anielą Cichalewską uczniowie zwiedzili budynek Magdalenek, jego zbiory oraz eksponaty, a także Ratusz, a w nim Salę Kolumnową, Salę Ślubów i Salę Rycerską. Weszli też do mrocznych piwnic Ratusza. Wycieczkę zakończyli przy fontannie Rybka oraz wizycie w Banku PKO. Tam spotkali się z p Urszulą Langier, która opowiedziała uczestnikom wycieczki o niektórych tajnikach pracy w banku i wspólnie zrobili pamiątkowe zdjęcie. Wyprawa nie mogła się obyć oczywiście bez pizzy i lodów. Uśmiechnięci, zadowoleni, pełni wrażeń wrócili na pieszo do szkoły, tym samym zaliczając lekcję wychowania fizycznego.

Tydzień Języka Angielskiego

W ostatnich dniach w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Języka Angielskiego i odkrywaliśmy Stany Zjednoczone. Uczniowie poznawali ciekawostki dotyczace tego wielkiego kraju oraz bawili się ucząc podczas klasowych quizów, gdzie wykorzystywaliśmy różnorodne aplikacje, m.in. Kahoot czy Blooket. Podsumowaniem zajęć był międzyklasowy turniej wiedzy o USA, który miał formę ustną. Najlepsi okazali się reprezentanci klasy 8a: Bruno Sasin i Kuba Kłos. Drugie miejsce zajęła drużyna klasy 4a: Michał Gorzków i Mateusz Jankowy, a trzecie klasa 5b: Joanna Szmajda i Piotr Łysiak. Uczniowie odebrali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców z rąk pani Dyrektor Cecylii Brodzińskiej.

"Śpiewać może każdy" .. a Laura i Dominik powinni!

Laura Demska, w finale festiwalu piosenki w Sławie zajęła pierwsze miejsce w najmłodszej kategorii, pokonując 11 innych wykonawców. Natomiast Dominik Targowski, który występował w drugiej kategorii wiekowej, zajął drugie miejsce. Gratulujemy naszym wokalistom i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów.

ul. Brzozowa 17

67-300 Wiechlice

e-mail: sekretariat@spwiechlice.pl

Odwiedź nas na Facebooku