W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia zostaliśmy wprowadzeni montażem słowno – muzycznym przygotowanym przez uczniów klasy V a oraz szkolny zespół muzyczny i taneczny.
- To noc, w której Wysokość zniżyła się do niskości. Noc, w której Wszechmocny ukazał się w bezbronności niemowlęcia. Noc, w której Wszechmocny w bezbronności i bezradności niemowlęcia ukazał istotę miłości” – powiedziała Julia Dąbska, przewodnicząca Samorządu Szkolnego.
Uroczysty apel rozpoczęła p. Cecylia Brodzińska, dyrektor szkoły, która powitała zaproszonych gości oraz złożyła świąteczne życzenia. Otrzymaliśmy je również od p. Władysława Sobczaka, radnego Gminy Szprotawa oraz p. Czesława Szczepanika, Dyrektora Banku PKO w Szprotawie.
Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali wiersze świąteczne oraz kolędy. W przedstawieniu mówili o tym, co jest najważniejsze w Świętach Bożego Narodzenia, o rzeczach, które tę istotę zasłaniają i gdzie Boże Narodzenie może objawiać się na co dzień, nie tylko 24 grudnia.
Oprócz akcentów świątecznych Dyrektor Banku PKO w Szprotawie wręczył opiekunowi SKO p. Aleksandrze Słabuszewskiej Brązową Odznakę wręczaną dla szkół i nauczycieli w dowód uznania za ponadprzeciętne działania w zakresie edukacji ekonomicznej oraz rozpowszechnianie praktycznych aspektów oszczędzania wśród uczniów w roku szkolnym 2023/2024.
Apel zakończył się świątecznym występem grupy tanecznej prowadzonej przez p. Magdalenę Włodarczyk.
Koordynatorem apelu była p. Marzena Zygmunt. W pracach nad apelem brali także udział: p. Aleksandra Słabuszewska, p. Anna Ciołka, p. Emilia Brysik, p. Danuta Irek oraz p. Tadeusz Włodarczyk.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach aktywnie uczestniczą w projekcie partnerskim „Razem bezpieczniej 2022-2024” realizowanym przez Gminę Szprotawa. W ramach przedsięwzięcia na drodze wojewódzkiej nr 297 na istniejącym przejściu dla pieszych w Pasterzowicach wybudowana zostanie sygnalizacja świetlna „all red”. >>> więcej>>>
W tym roku po raz pierwszy wszyscy uczniowie i przedszkolaki obchodzili „Dzień Pluszowego Misia”. Była to okazja do wielu przyjemnych przeżyć, a tym samym zadbania o swoje zdrowie psychiczne. A tak wyglądał nasz dzień:
podczas aktywnej przerwy mogliśmy potańczyć ze sobą i z misiami i przekonać się, że ruch to nie tylko zdrowie, ale też przyjemność, a dodatkowo nauczyliśmy się nowego okrzyku- na hasło „Misiu, chce ci się?” odpowiedzieliśmy „Chce mi się!”,
abyśmy mogli jeszcze wiele razy cieszyć się pozytywnymi wspomnieniami uczestniczyliśmy w sesji zdjęciowej pod nazwą „Ciągnie misia do lasu”,
wielu przyjemności dostarczył nam słodki upominek w postaci lizaków, czyli „małego co nieco”,
Ten pełen pozytywnych przeżyć dzień przygotowała dla nas Rada Uczniowska Samorządu Szkolnego oraz jej opiekunki- pani Alicja Pachlińska i pani Aleksandra Słabuszewska oraz pani psycholog- Natalia Werk- Wierzbicka, a także pani Donata Stępień w ramach „Szkolnych Dni Profilaktyki Zdrowia Psychicznego”.
Na zaproszenie p. Macieja Siwickiego, I Wicewojewody Lubuskiego, naszą szkołę odwiedziła p. Izabela Ziętka, Wiceminister w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
Po przemówieniach gości odbyła się konferencja pt. "Dobrostan dzieci i młodzieży w zmieniającej się rzeczywistości edukacyjnej" zorganizowana przez dyrektora szkoły p. Cecylię Brodzińską przy współudziale ODN w Zielonej Górze reprezentowanego przez dyrektora p. Pawła Zapeńskiego, dr Monikę Kaczmarczyk i mgr Irenę Drąg, a także Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Szprotawie reprezentowaną przez mgr Malwinę Śmigielską.
Uczestnicy wydarzenia wysłuchali niezwykle ciekawych konferencji: "Uczeń XXI wieku: Jak edukacja może nadążyć za zmieniającymi się potrzebami młodych ludzi?", Dobrostan i uważność w przestrzeni edukacyjnej" oraz "Rola Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych w budowaniu wsparcia dla szkół i rodziców". Ich adresatami byli dyrektorzy szkół, nauczyciele, pedagodzy przedszkoli szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych oraz przedstawiciele Ośrodków Szkolno - Wychowawczych, których mogliśmy gościć w progach naszej szkoły. Na spotkaniu obecna była także p. Dorota Grzeszczak, wiceburmistrz Szprotawy.
Po wysłuchaniu konferencji był czas i na poczęstunek, i na pytania skierowane do p. Wiceminister.
Byliśmy zaszczyceni obecnością w naszej szkole tak ważnych gości i ogromnie cieszyliśmy się z niezwykle owocnego spotkania.