Dzień Disneya

Pierwszy raz w historii naszej szkoły w odpowiedzi na propozycję kilku uczennic z klasy szóstej obchodziliśmy „Dzień Disneya”. Czwartkowym popołudniem w dwóch zaaranżowanych na sale kinowe gabinetach zgromadziło się około 60 uczniów oraz kilkoro rodziców, aby obejrzeć filmy „Nasze magiczne Elcanto” oraz „Coco”. Projekcję filmów poprzedziły konkursy, w których uczniowie wykazali się znajomością filmów, filmowych piosenek i bohaterów. Jak na prawdziwe kino przystało, nie zabrakło popcornu, można też było poczęstować się ciastem. Kolejne trzy seanse odbyły się w piątek, kiedy dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz podopieczni świetlicy spędzili czas z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi oraz Lilo i Stichem. Gośćmi specjalnymi byli Fiona, Schrek oraz osioł, w których wcieliły się Vanessa oraz dwie Wiktorie. Ich charakteryzacja zachwyciła wszystkich. Podczas Dni Disneya na szkolnych korytarzach można było spotkać księżniczki, myszki Mimi, syrenkę Arielkę oraz inne postaci bajek Disneya. Uczniowie klas I- III podczas przerw nadawali kolory rysunkom przedstawiającym ich ulubionych bohaterów. Dziękujemy pomysłodawcom i organizatorom Dni Disneya, którzy organizując to wydarzenie przekonali nas, że uczniowie mają wpływ na życie szkoły. Czekamy na kolejne propozycje i pomysły, które można zgłaszać samorządom klas, zarządowi Rady Uczniowskiej lub opiekunom samorządu.

Nasi uczniowie w finale Lubuskiego Festiwalu Piosenki

Eliminacje powiatowe do Lubuskiego Festiwalu Piosenki kolejny raz dowiodły, że mamy bardzo zdolną, utalentowaną i pracowitą młodzież. Festiwal odbywa się w ramach projektu Pro Arte i jest skierowany do dzieci i młodzieży województwa lubulskiego. Powiat żagański w finale wojewódzkim będą reprezentować również nasi uczniowie. W I kategorii wiekowej świetnie zapowiadająca się młoda wokalistka - uczennica klasy 2. Laura Demska, a w kategorii III wielokrotnie już nagradzany uczeń klasy 6. Dominik Targowski. Uczniów do konkursu przygotował p. Krzysztof Boczniewicz. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

WYPEŁNIJ ANKIETĘ NA TEMAT JAKOŚCI ŻYCIA I POTRZEB SPOŁECZNYCH W NASZEJ GMINIE

Szanowni Państwo,

Urząd Miejski w Szprotawie prowadzi badanie na temat jakości życia, aktywności społecznej i potrzeb mieszkańców, związanych z korzystaniem z różnych usług w naszej gminie.

W związku z tym chcielibyśmy poznać Państwa opinie na temat kilku zagadnień ważnych dla naszej społeczności, a także konkretnych działań, które powinny zostać zrealizowane w naszej gminie w okresie najbliższych kilku lat.

Ankieta jest całkowicie anonimowa, a jej wyniki będą prezentowane w formie zbiorczych zestawień statystycznych (np. wykresów i tabel).

Prosimy o wypełnienie poniższego kwestionariusza - odpowiedzi na poszczególne pytania należy zaznaczyć lub wpisać tekst odpowiedzi. Pytania są zamieszczone na kilku kolejnych stronach. Po wypełnieniu wszystkich pytań na danej stronie, proszę kliknąć przycisk DALEJ. Jeśli nie może Pan(i) przejść dalej, proszę sprawdzić, czy udzielił(a) Pan(i) odpowiedzi na wszystkie pytania.

Serdecznie zapraszamy do udziału w badaniu! Prosimy o wypełnienie ankiety najpóźniej do piątku 26 kwietnia 2024 roku.

Dodatkowe informacje na stronie https://szprotawa.pl/

I Dzień Wiosny

Jak przywitaliśmy w naszej szkole wiosnę? Fantastycznie! Był to czas dobrej zabawy. Dzień pełen dobrych humorów i śmiechu. Najważniejsze dla uczniów było to, że w I Dniu Wiosny nauczyciele nie pytali oraz nie robili żadnych sprawdzianów i kartkówek. Był to dzień bez plecaka, dzień, w którym uczniowie prezentowali swoje talenty oraz tańczyli wspólnie popularny taniec belgijkę. Uczniowie zachęceni zostali też do założenia kolorowych skarpetek na znak jedności z osobami chorymi na Zespół Downa. Był to również Dzień Poezji.
Ogromną popularnością cieszył się konkurs Top Model, który zgromadził całą społeczność szkolną na głównym korytarzu. Po czerwonym dywanie wśród owacji i oklasków publiczności przechadzali się różni modele. Ostatecznie I miejsce zajął Błażej Rościszewski, II Bartosz Smardzewski, a miejsce III przypadło duetowi - Amelii Stolarskiej i Zuzi Koryckiej. Niezwykły we wrażenia był także pokaz talentów. Uczennice i śpiewały, i tańczyły, i to w taki sposób, że dech zapierało w piersiach.
Klasy I - III jak zwykle pożegnały zimę wiosennym korowodem.
I Dzień Wiosny przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami - p. Alicją Pachlińską oraz p. Anną Ciołką.