Zasady rekrutacji do oddziału przedszkolnego oraz klasy I na rok szkolny 2025/2026

Drodzy rodzice! Zachęcamy Was do zapoznania się z Zarządzeniem nr 03/2025 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach w sprawie zasad i kryteriów postępowania rekrutacyjnego do oddziałów przedszkolnych i klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2025/2026 z dnia 20 stycznia 2025 r. 

Tu znajdziecie wymaganą dokumentację, wzory wniosków i oświadczeń, oraz inne ważne informacje, które są niezbędne do rekrutacji:

WOŚP 2025

Jeden spośród 1687 sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieścił się w naszej szkole. To już tradycja, że uczestniczymy w tej ogólnopolskiej akcji i dokładamy cegiełkę do finalnej kwoty, która w tym roku przeznaczona będzie dla dzieci chorych onkologicznie. Podczas 33. Finału zebraliśmy 13 tyś. 210 zł i 9 gr.
Od wczesnych godzin rannych, tj. od godz. 9.00 nasi wolontariusze wraz z opiekunami - nauczycielami i rodzicami - wyruszyli na ulice osiedla, by kwestować do puszek. Zbiórka trwała także w godzinach popołudniowych, ale w nieco inny już sposób. Licytowane były wszystkie przedmioty zaoferowane przez sponsorów, m.in. rower, książki, kalendarze z podpisem naszego ucznia, wicemistrza świata Huberta Trościanki, buty, torebki, chusty, dekoracje oraz wiele, wiele innych przedmiotów, których nie sposób wymienić. Popularnością cieszyły się vouchery, np. na 20- minutowy lot widokowy samolotem nad Szprotawą, vouchery do zakładów kosmetycznych czy na wymianę opon.
Kwotę naszego sztabu zasiliły także pieniądze pozyskane ze sprzedaży rzeczy nowych i używanych znajdujących się na Kiermaszu Rozmaitości oraz Kawiarenki WOŚP i fotobudki przygotowanej przez Państwo Martynę i Macieja Pachurków. Licytacji prowadzonej przez p. Cecylię Brodzińską, dyrektor szkoły, oraz p. Jagodę Rymkiewicz towarzyszył koncert naszych utalentowanych uczniów -  zespołu ZRZ przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci,  Dominika Targowskiego, Olgi Czwałgi oraz Amelii Listwan i Antoniny Stołowskiej z Leszna Górnego, które wystąpiły w duecie i zaprezentowały tańce współczesne. Atrakcjami popołudnia były także wozy strażackie z zaprzyjaźnionych Ochotniczych Straży Pożarnych z Dzikowic i Leszna Górnego. Strażacy jak co roku prezentowali również zasady udzielania I pomocy.
Zwieńczeniem dnia było Światełko do Nieba.
Organizatorzy tego wydarzenia to: Szkoła Podstawowa w Wiechlicach wraz z Radą Rodziców, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejsko - Gminny w Szprotawie,  sołectwa: Wiechlice, Dzikowice, Cieciszów, Szprotawka, Dziećmiarowice, Pasterzowice, Ochotnicza Straż Pożarna w Dzikowicach, Ochotnicza Straż Pożarna w Lesznie Górnym oraz rodzice.
Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację 33. Finału, a także sponsorom oraz licytującym.
Szkolnym koordynatorem 33. Finału WOŚP była p. Monika Jarzembowska.

Jasełka

W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia zostaliśmy wprowadzeni montażem słowno – muzycznym przygotowanym przez uczniów klasy V a oraz szkolny zespół muzyczny i taneczny.
- To noc, w której Wysokość zniżyła się do niskości. Noc, w której Wszechmocny ukazał się w bezbronności niemowlęcia. Noc, w której Wszechmocny w bezbronności i bezradności niemowlęcia ukazał istotę miłości” – powiedziała Julia Dąbska, przewodnicząca Samorządu Szkolnego.
Uroczysty apel rozpoczęła p. Cecylia Brodzińska, dyrektor szkoły, która powitała zaproszonych gości oraz złożyła świąteczne życzenia. Otrzymaliśmy je również od p. Władysława Sobczaka, radnego Gminy Szprotawa oraz p. Czesława Szczepanika, Dyrektora Banku PKO w Szprotawie.
Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali wiersze świąteczne oraz kolędy. W przedstawieniu mówili o tym, co jest najważniejsze w Świętach Bożego Narodzenia, o rzeczach, które tę istotę zasłaniają i gdzie Boże Narodzenie może objawiać się na co dzień, nie tylko 24 grudnia.
Oprócz akcentów świątecznych Dyrektor Banku PKO w Szprotawie wręczył opiekunowi SKO p. Aleksandrze Słabuszewskiej Brązową Odznakę wręczaną dla szkół i nauczycieli w dowód uznania za ponadprzeciętne działania w zakresie edukacji ekonomicznej oraz rozpowszechnianie praktycznych aspektów oszczędzania wśród uczniów w roku szkolnym 2023/2024.
Apel zakończył się świątecznym występem grupy tanecznej prowadzonej przez p. Magdalenę Włodarczyk.
Koordynatorem apelu była p. Marzena Zygmunt. W pracach nad apelem brali także udział: p. Aleksandra Słabuszewska, p. Anna Ciołka, p. Emilia Brysik, p. Danuta Irek oraz p. Tadeusz Włodarczyk.

Szkoła Podstawowa w Wiechlicach aktywnie uczestniczy w realizacji w projekcie

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach aktywnie uczestniczą w projekcie partnerskim „Razem bezpieczniej 2022-2024” realizowanym przez Gminę Szprotawa. W ramach przedsięwzięcia na drodze wojewódzkiej nr 297 na istniejącym  przejściu dla pieszych w Pasterzowicach wybudowana zostanie sygnalizacja świetlna „all red”.  >>> więcej>>>

Andrzejki w naszej szkole

„ Pozytywna i zdrowa dyskoteka andrzejkowa” odbyła się 29 listopada. Chętni uczniowie przebrali się w stylu amerykańskim. Najliczniejsza grupą okazali się kowboje i kowbojki. Za dobór muzyki dziękujemy Damianowi, Jakubowi, Nadii i Julii, a za obsługę sprzętu Tymkowi. Uczniowie i rodzice z klasy 7a zapewnili nam słodki poczęstunek w postaci galaretek.
W dniu 30 listopada Julia, Amelia i Zosi przygotowały tradycyjną wróżbę w postaci papierowych serc, na których na odwrocie zapisane były imiona damskie i męskie. Wszyscy chętni przebijając szpilką serca w wybranym miejscu mogli poznać imię swojej wybranki/swojego wybranka. Równocześnie ze „słoika dobrych myśli i życzeń” można było wyjąć kartkę i zabrać ze sobą zapisaną na niej pozytywną myśl lub życzenie.
Andrzejkowe wydarzenia zostały zorganizowane w ramach „Szkolnych Dni Profilaktyki Zdrowia Psychicznego”.

„Dzień Pluszowego Misia”

W tym roku po raz pierwszy wszyscy uczniowie i przedszkolaki obchodzili „Dzień Pluszowego Misia”. Była to okazja do wielu przyjemnych przeżyć, a tym samym zadbania o swoje zdrowie psychiczne. A tak wyglądał nasz dzień:
 podczas aktywnej przerwy mogliśmy potańczyć ze sobą i z misiami i przekonać się, że ruch to nie tylko zdrowie, ale też przyjemność, a dodatkowo nauczyliśmy się nowego okrzyku- na hasło „Misiu, chce ci się?” odpowiedzieliśmy „Chce mi się!”,
 abyśmy mogli jeszcze wiele razy cieszyć się pozytywnymi wspomnieniami uczestniczyliśmy w sesji zdjęciowej pod nazwą „Ciągnie misia do lasu”,
 wielu przyjemności dostarczył nam słodki upominek w postaci lizaków, czyli „małego co nieco”,
Ten pełen pozytywnych przeżyć dzień przygotowała dla nas Rada Uczniowska Samorządu Szkolnego oraz jej opiekunki- pani Alicja Pachlińska i pani Aleksandra Słabuszewska oraz pani psycholog- Natalia Werk- Wierzbicka, a także pani Donata Stępień w ramach „Szkolnych Dni Profilaktyki Zdrowia Psychicznego”.