Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie


SKO-wicze  odwiedzili Miejską Bibliotekę w Szprotawie. Było to bardzo ciekawe i pouczające doświadczenie. Biblioteka mieści się w pięknym, starym budynku, który wyróżnia się na tle okolicznych kamienic.
Po przywitaniu nas przez panią Marzenę Cioch-Ciućmańską, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Szprotawie, panią Dagmarę Bronk oraz panią Annę Pelc zostaliśmy zaproszeni na zajęcia dotyczące Międzynarodowego Dnia Niedźwiedzia Polarnego. Zajęcia prowadzone były przez panią bibliotekarkę, która opowiedziała nam o niedźwiedziach polarnych oraz w jaki sposób możemy pomóc w ich ochronie. Dowiedzieliśmy się również, jakie są różnice między niedźwiedziami polarnymi a innymi gatunkami niedźwiedzi. Poznaliśmy różne zwierzęta, które żyją na Biegunie Północnym. Słuchaliśmy piosenek związanych z misiami oraz zapoznaliśmy się z publikacjami dotyczącymi dalekiej północy.
Podczas spotkania mieliśmy również okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonaliśmy piękne prace związane z tematem niedźwiedzi polarnych. Pani Dagmara opowiedziała nam o różnych technikach plastycznych, które mogliśmy wykorzystać w swoich pracach. Chętnie pomagała nam w pracy i tłumaczyła jak wykonać poszczególne zadania.
Podczas zwiedzania biblioteki mieliśmy okazję poznać pracę bibliotekarzy oraz zadania i działania poszczególnych działów biblioteki. Dowiedzieliśmy się również, jakie korzyści płyną z czytania książek i jak ważna jest rola bibliotek w społeczeństwie.
Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie była dla nas nie tylko edukacyjna, ale również przyjemna i relaksująca. Biblioteka to miejsce, w którym można spędzić czas w sposób ciekawy i wartościowy. Dzięki bibliotece można poznać nowe książki, zdobyć wiedzę i rozwinąć swoje zainteresowania. Bibliotekarze są zawsze gotowi do pomocy i służą swoją wiedzą i doświadczeniem.