Niezwykła lekcja

 Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłej lekcji, która pokazała, że nauka może być nie tylko ciekawa, ale także bardzo interaktywna i angażująca! Wszystko za sprawą wirtualnej rzeczywistości (VR) oraz gry, która nauczyła nas wiele o zarządzaniu budżetem domowym. Na zaproszenie opiekunów SKO do naszej szkoły wraz z nowoczesnymi technologiami przybył współpracujący z nami Bank PKO BP w Szprotawie.
Nasza lekcja rozpoczęła się od przywitania przedstawicieli Banku PKO BP, pani Urszuli Langier i pani Martyny Wojaś przez panią Gabrielę Laudacką, wicedyrektora szkoły.
Następnie uczniowie klasy 7a udali się na wirtualną wycieczkę do świata finansów osobistych, gdzie każdy z nich miał okazję przenieść się do wirtualnego domu cioci Jadzi i zacząć zarządzać budżetem. Dzięki technologii VR gracze mogli praktycznie doświadczyć różnych sytuacji finansowych, jakie mogą ich spotkać w codziennym życiu. Dodatkowo osoby, które nie miały gogli VR, mogły obserwować rozgrywkę na ekranie tablicy multimedialnej.
Gra była prawdziwym wyzwaniem! Uczniowie musieli podejmować decyzje dotyczące wydatków, oszczędzania, inwestowania i wielu innych aspektów zarządzania finansami. Każda podejmowana decyzja miała swoje konsekwencje, co pozwoliło im zrozumieć, jak ważne jest mądre gospodarowanie pieniędzmi. Zwycięskie drużyny otrzymały upominki od banku za skuteczne zarządzanie swoim budżetem.
W trakcie gry uczniowie poznawali różne pojęcia związane z finansami osobistymi, takie jak: budżet, oszczędzanie, zadłużenie czy inwestowanie. Dzięki temu zdobyli praktyczną wiedzę, którą mogą bezpośrednio wykorzystać w życiu codziennym.
Nasza lekcja z VR nie tylko dostarczyła nam mnóstwa wrażeń i zabawy, ale także otworzyła nam oczy na właściwe i odpowiedzialne zarządzanie finansami. Teraz jesteśmy lepiej przygotowani do podejmowania świadomych decyzji dotyczących naszych pieniędzy!
Dziękujemy przedstawicielom Banku PKO BP w Szprotawie za tak fantastyczną lekcję oraz za wprowadzenie nas w świat finansów w sposób tak interaktywny i angażujący! To był naprawdę niezapomniany dzień pełen nauki i zabawy! 💼💰

Dane teleadresowe

ul. Brzozowa 17

67-300 Wiechlice


 tel: 68 376 75 53


 e-mail: sekretariat@spwiechlice.pl

Media

Odwiedź nas na Facebooku

odwiedź nasz profil na facebooku

 

 

 

 Nasz kanał na Youtube

kanał na YouTube