Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

2 września br. odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego, w której wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście. Pani Cecylia Brodzińska, dyrektor szkoły, serdecznie powitała wszystkich przybyłych, ale najserdeczniej zwróciła się do nowych uczniów. W przemówieniu powróciła do wakacji, skupiła się jednak na tym, co przed nami, tj. nowe koła zainteresowań dla uczniów i dalsze remonty pomieszczeń. Zapewniła też uczniów, że nauczyciele wrócili do pracy z radością. – Jesteście sensem naszej pracy, a nawet życia. Jesteśmy, by pomagać w waszym rozwoju. Cieszymy się i jesteśmy dumni z waszych sukcesów i z tego, co osiągacie po zakończeniu szkoły – powiedziała dyrektor. Nawiązała do ogromnego sukcesu byłego ucznia naszej szkoły, Huberta Trościanki, który podczas mistrzostw świata zdobył tytuł wicemistrza oraz sukcesu zespołu ZRZ podczas międzynarodowego festiwalu w Kielcach. Podziękowała także Panu Burmistrzowi, zastępcy, radnym za owocną współpracę i pomoc oraz pożegnała nauczycieli, Panią Beatę Bartkowiak, która przeszła na emeryturę, a także Pana Macieja Siwickiego, który został I wicewojewodą.  W swoim przemówieniu Pan Maciej Siwicki położył nacisk na kształcenie umiejętności wśród uczniów oraz wszczepianie takich wartości, które pozwolą spełniać się uczniom jak najlepiej najpierw na terenie szkoły, gminy, a później kraju.
W imieniu organu prowadzącego głos zabrał Pan Władysław Sobczak, radny gminy.
Po zapoznaniu uczniów z przydziałem wychowawstw przez Panią Gabrielę Laudacką, wicedyrektora szkoły, uczniowie rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami.