Wycieczka do Szprotawy

Na kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego klasa V a wraz z wychowawcą p. Anną Ciołką wybrała się na pieszą wycieczkę do Szprotawy. Wraz z przewodnikiem p. Anielą Cichalewską uczniowie zwiedzili budynek Magdalenek, jego zbiory oraz eksponaty, a także Ratusz, a w nim Salę Kolumnową, Salę Ślubów i Salę Rycerską. Weszli też do mrocznych piwnic Ratusza. Wycieczkę zakończyli przy fontannie Rybka oraz wizycie w Banku PKO. Tam spotkali się z p Urszulą Langier, która opowiedziała uczestnikom wycieczki o niektórych tajnikach pracy w banku i wspólnie zrobili pamiątkowe zdjęcie. Wyprawa nie mogła się obyć oczywiście bez pizzy i lodów. Uśmiechnięci, zadowoleni, pełni wrażeń wrócili na pieszo do szkoły, tym samym zaliczając lekcję wychowania fizycznego.