Zakończenie roku szkolnego 2023/2024


Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły p. Cecylia Brodzińska, która podziękowała uczniom, rodzicom, nauczycielom, Radzie Rodziców, p. Burmistrzowi, p. Dorocie Grzeszczak- wiceburmistrzowi Szprotawy, ale szczególnie ciepło zwróciła się do absolwentów naszej szkoły, którzy już za kilka chwil na zawsze opuszczą jej mury.
Na apelu oprócz uczniów wzorowych docenieni zostali uczniowie, którzy osiągnęli znaczące sukcesy sportowe. Byli to uczniowie Julia Dąbska, Tatiana Trościanka, Wiktor Bartnikowski, Karol Borowski, Tomasz, Dąbrowski, Kuba Kubów, Kryspin Leńczuk, Mateusz Pawlak, Aleksander Serafin, Damian Żeleźniak, Oskar Bieleń, Bartłomiej Smardzewski, Jakub Szymański, Franciszek Załęgowski, Leon Wójcik , Szymon Bernad, Julia Nagi, Vira Kocheharova, Klaudia Bartnikowska, Amelia Stolarska, Joanna Michalik, Zuzanna Korycka.

Nagrody powędrowały także do II wicemistrzów Polski Wielkiej Ligii Czytelników - Leona Sasina, Izabeli Suszki oraz Niny Krumbel; ponownie do Mateusza Jankowy, Niny Krumbel oraz Tymona Olichwera za wyróżnienie w międzynarodowym konkursie matematycznym Kangur; przedstawicieli klasy I a, którzy po raz drugi z rzędu zostali klasą oszczędzającą w SKO najsystematyczniej; Hanny Martyniuk i Anny Niepiekło za wyróżnienie w etapie powiatowym Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego; Irminy Lipki, Kacpra Knapa, Mateusza Szlachetki, Aleksandry Kochelak i Armina Ziętka za 100 - procentową frekwencję oraz do klasy VI b za najwyższą frekwencję w szkole .
Wyróżnione zostały również uczennice, które otrzymały dyplomy laureata w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym Leon z języka angielskiego - Anna Niepiekło, która zajęła IX miejsce oraz Vanessa Sobańska – X miejsce. Z kolei nagrody za osiągnięcia muzyczne powędrowały do Laury Demskiej, Julii Nagi i Dominika Targowskiego, a za pomoc przy technicznej obsłudze imprez szkolnych do ucznia klasy VI a Armina Ziętka. W gminnym konkursie fotograficznym „Gmina Szprotawa w obiektywie uczniów” zostali wyróżnieni: Mateusz Szlachetko, który zajął II miejsce oraz Bartosz Urbaniak za udział.
Jak zawsze emocjonującym momentem było rozstrzygnięcie konkursu na najlepszego ucznia „Nauka jest moją pasją” oraz na Absolwenta Roku (fundatorem tej ostatniej nagrody od kilku lat jest p. Jarosław Zubal, absolwent naszej szkoły). W tym roku tytuł Najlepszego Ucznia zdobył siódmoklasista Mateusz Langier , a Absolwentem Roku została uczennica klasy VIII a Vanessa Sobańska.
Ósmoklasiści po raz ostatni pojawili się na płycie boiska szkoły. W tym ostatnim dniu złożyli ślubowanie „Ja absolwent Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wiechlicach wychowany w duchu wartości obywatelskich i patriotycznych ślubuję: wykorzystywać wiedzę i umiejętności zdobyte w szkole, propagować zasady tolerancji i szacunku dla poglądów innych ludzi, postępować zgodnie z obowiązującymi zasadami moralnymi, obyczajowymi i prawnymi, uczestniczyć aktywnie w życiu swojego środowiska, nie plamić honoru rodziny, Szkoły i Ojczyzny”.

Upominki od młodszych kolegów dla ósmoklasistów, wzruszająca muzyka i dobra pogoda to kolejne atuty tej uroczystości. Po niej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, by tam otrzymać świadectwa, wzajemnie pożegnać się i życzyć sobie udanych wakacji.
Rok szkolny 2023/2024 został zakończony!

Dane teleadresowe

ul. Brzozowa 17

67-300 Wiechlice


 tel: 68 376 75 53


 e-mail: sekretariat@spwiechlice.pl

Media

Odwiedź nas na Facebooku

odwiedź nasz profil na facebooku

 

 

 

 Nasz kanał na Youtube

kanał na YouTube