Festyn Rodzinny

24 maja br. odbył się w Festyn Rodzinny, którego organizatorami była nasza szkoła, Rada Rodziców oraz TPD.
Na dzieci tego dnia czekało wiele atrakcji. Stałym punktem imprezy są zawsze występy artystyczne naszych utalentowanych uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności i wokalne, i taneczne. Śpiewali uczniowie klas starszych – Laura Demska, Julia Nagi i Dominik Targowski oraz przedszkolaki, które swoje piosenki poświęciły zbliżającemu się Dniu Mamy. Najmłodsi wystąpili z tańcem i wspólną piosenką, za którą otrzymali I miejsce w 7. Festiwalu Przedszkolaków w SzDK. oraz wyróżnienie (występ Magdaleny Krumbel). Na scenie zaprezentował się także szkolny zespół taneczny.
Od kilku lat podczas festynu odbywa się Korneliada – turniej literacko – sportowy poświęcony patronowi naszej szkoły Kornelowi Makuszyńskiemu. Zwycięzcą tegorocznej edycji została klasa VI b, II miejsce przypadło klasie VII a, a trzecie V a. Natomiast w meczu piłki nożnej w starciu  pomiędzy sportowymi klasami Va i VI b zwyciężyli zawodnicy młodsi.
Dziewczęta mogły zapleść warkocze oraz pomalować twarze, a uczniowie klas młodszych wziąć udział w zawodach sportowych oraz w zabawach z animatorką.
Organizatorzy zadbali o słodkości dla naszych uczniów oraz inne smakołyki. Było ich naprawdę sporo. Nikomu nie brakło lodów, kiełbasek i ciasta. Był też popcorn, woda oraz wata cukrowa, a do spalenia kalorii służył zamek dmuchany. Natomiast przy strażakach z OSP można było przypomnieć sobie zasady udzielania I pomocy i zajrzeć do wozu, ale największą frajdą była zabawa z pianą. 

Podczas festynu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu organizowanego w ramach szkolnych Dni Wody. Najlepszy plakat pod hasłem "Planeta kontra plastik" wykonała klasa I a, a wyróżnienie przyznano uczniom klasy IV a. Uczniowie otrzymali dyplomy i słodycze. 
Jak było?  Radośnie, zabawnie i wesoło.