Jasełka Bożonarodzeniowe

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia uczciliśmy uroczystym apelem. Klasa V b przygotowała jasełka odtwarzające historię narodzin Jezusa, a po ich zakończeniu odbyły się Gminne  Obchody Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Uroczysty apel odbył się w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej i podzielony był na dwie części – znacznie dłuższą świąteczną oraz patriotyczną, która po zakończeniu przeniosła się do Parku Narodów. Na apel świąteczny przybyło wielu gości i rodziców. Podziwiali oni piątoklasistów, którzy wcielili się w role Heroda. Maryi, pastuszków i Trzech Króli. Był też cały zastęp aniołów na czele z Archaniołem Gabrielem zwiastującym dobrą nowinę, że Chrystus jest już z nami. W trakcie jasełek śpiewane były najbardziej znane polskie kolędy, które szczególnie mocno oddałynastrój zbliżających się świąt.

Ogłoszone zostały także wyniki akcji „Szkoła pełna talentów” organizowanej przez sieć sklepów „Lidl”. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu społeczności szkolnej, zaprzyjaźnionym rodzinom z Wiechlic i Szprotawy, którym podziękowała dyrektor szkoły, udało się zebrać 3655talenciaków, które zostały wymienione na nagrody. Wybrała je Rada Uczniowska i trafią one do odpowiednich gabinetów.

Z kolei w Parku Narodów odbyły się Gminne Obchody Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Prowadzący uroczystość – p. Anna Ciołka oraz p. Maciej Siwicki - przypomnieli najważniejsze wydarzenia rozgrywające się w Wiechlicach w latach 1918 – 1919. W tym miejscu przebywali w obozie jenieckim Francuzi, Anglicy, Belgowie i Rosjanie i to ich pamięci poświęcony jest pamiątkowy obelisk. W tej części uroczystości obok gości – p. Mirosława Gąsika Burmistrza Szprotawy, p. Kamila Hypkiego – Prezesa Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 oraz p. Jerzego Przybeckiego - obecni byli radni powiatowi i gminy, dyrektorzy placówek oświatowych oraz poczty sztandarowe wszystkich gminnych szkół. Uczestnicy spotkania odśpiewali Hymn Rzeczpospolitej, wysłuchali Marsylianki Wielkopolskiej, a następnie złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze. W imieniu naszej społeczności szkolnej złożyła je p. Cecylia Brodzińska dyrektor szkoły. Były też przemówienia okolicznościowe zaproszonych gości, tj. p. Burmistrza oraz przedstawicieli władz Oddziału Lubuskiego Towarzystwa p. Kamila Hypkiego.

Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć także tablice informacyjne na temat rewitalizacji Parku Narodów w Wiechlicach.