Matematyka u krawca

Uczniowie kl. II a oraz III a realizują innowację pdagogiczną na temat: "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki".  W listopadzie próbowali odnaleźć matematykę u krawca. W czasie lekcji Natalka i Antek zabrali uczniów do zakładu krawieckiego, gdzie zapoznali się z pracą krawca/krawcowej oraz projektanta. Zrozumieli, że krawiec to osoba, która szyje ubrania na miarę, a projektant może zajmować się także krawiectwem, jednak jest to głównie zawód artystyczny. Zadaniem projektanta jest wymyślenie koncepcji ubrania lub dodatku. Nie musi go samodzielnie tworzyć na miarę danej osoby. Dzieci utrwaliły sobie takie pojęcia jak długość, szerokość, obwód, porównanie różnicowe, posługiwały się miarą (krawiecką), dokonywały pomiarów i zapisywały ich wyniki, współpracowały w grupie. Stworzyły projekty swoich ubrań z odpowiednimi wymiarami. Zrozumiały podczas zajęć, że matematykę można zastosować w praktyce u krawca i odnaleźć ją w elementach związanych z projektowaniem i szyciem ubrań.