JESTEŚMY W GRONIE LAUREATÓW KONKURSU "1000 PIERWSZYCH ORGANIZATORÓW" CODE WEEK

W październiku odbyła się jubileuszowa edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania, a wraz z nią konkurs "1000 pierwszych organizatorów". Był on między innymi zachętą dla placówek oświatowych do włączenia się w to europejskie wydarzenie.

Konkurs polegał na zarejestrowaniu swojej inicjatywy na mapie Code Week 2022 r. i przeprowadzeniu jej w szkole. Następnie należało przesłać link wydarzenia do organizatorów konkursu. Tysiąc pierwszych placówek, po zweryfikowaniu, zostało zwycięzcami konkursu.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się w tym zacnym gronie. W nagrodę otrzymaliśmy pakiety 10 gier CodyRoby. CodeWeek to międzynarodowa inicjatywa, która ma na celu zachęcenie ludzi w różnym wieku do nauki programowania i rozwijania kompetencji cyfrowych.

Uczniowie po przygotowaniu kart do gry próbowali swoich sił w kodowaniu bez komputera z wykorzystaniem gry Cody Roby. Kodowanie poprzez zabawę wywołało wiele pozytywnych emocji i duże zaangażowanie uczniów.

ul. Brzozowa 17

67-300 Wiechlice

e-mail: sekretariat@spwiechlice.pl

Odwiedź nas na Facebooku