Kraina eksperymentów w przedszkolu

Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dzieci są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Dlatego też w naszym przedszkolu spotkania z Krainą eksperymentów odbywać się będą systematycznie przez cały rok szkolny co drugi miesiąc. W czasie spotkań dzieci będą eksperymentować w zakresie fizyki i chemii.
11 stycznia 2023r. już po raz kolejny gościliśmy u nas zespół ludzi z ogromną wiedzą, pasją i doświadczeniem – „Krainę eksperymentów” z Zielonej Góry.
W czasie warsztatów dzieci samodzielnie „lepiły” bałwanka z sody oczyszczonej, wcześniej odmierzając potrzebną ilość produktów. Mogły też je wzbogacić kolorowymi barwnikami i ozdobami. Następnie przy pomocy wody z kwaskiem cytrynowym rozpuszczały bałwanka.
Zajęcia były dużą atrakcją dla dzieci, które z niecierpliwością czekają na następne spotkanie.