Laptopy dla czwartoklasistów

laptop 4W związku z ustawą z dnia 7 lipca 2023 r. o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli Ministerstwo Cyfryzacji przekazało 159 komputerów przenośnych typu laptop o łącznej wartości 458 807,22 zł.

Wsparcie będzie polegało na wyposażeniu w nowe, sprawdzone technicznie laptopy marki Lenovo uczniów klasy IV szkół podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Szprotawa.

„Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzież w rozwoju kompetencji cyfrowych. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań.

Aby otrzymać na własność lub w użyczenie komputer przenośny typu laptop rodzic/ opiekun prawny powinien złożyć wypełniony Kwestionariusz (zał. 1) oraz oświadczenia (zał. 2, zał. 3) do Urzędu Miejskiego w Szprotawie.

Powyższe dokumenty należy dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Szprotawie w nieprzekraczalnym terminie do 27 października 2023 r. Złożenie przez rodzica/ opiekun prawnego wyżej wymienionych dokumentów jest niezbędne do przygotowania umowy przekazania/użyczenia komputera przenośnego typu laptop.

Brak dostarczenia wszystkich niezbędnych dokumentów w terminie, wiązać się będzie z opóźnieniem wydania laptopa.

O terminach odbioru sprzętu rodzice/ opiekunowie prawni zostaną poinformowani przez pracownika Urzędu Miejskiego w Szprotawie.

Więcej informacji na temat programu oraz dodatkowe materiały edukacyjne, techniczne znajdują się na stronie Ministerstwa Cyfryzacji. Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło również infolinię czynną od poniedziałku do piątku w godz. 9:00- 18:00 tel. +48 22 182 22 88, email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dokumenty do pobrania:

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

KWESTIONARIUSZ DANYCH

Załącznik 2

Załącznik 3

Załacznik 4

 

 

 

Dane teleadresowe

ul. Brzozowa 17

67-300 Wiechlice


 tel: 68 376 75 53


 e-mail: sekretariat@spwiechlice.pl

Media

Odwiedź nas na Facebooku

odwiedź nasz profil na facebooku

 

 

 

 Nasz kanał na Youtube

kanał na YouTube