Nauka w wirtualnej rzeczywistości

Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu pana Czesława Szczepanika, dyrektora Banku PKO BP i pani Urszuli Langier, kierownika Banku PKO BP nasi uczniowie z klas IV b, V b, VI a 8 marca mieli okazję poznawać świat finansów w rzeczywistości wirtualnej. Naszych gości przywitała pani Cecylia Brodzińska, dyrektor szkoły i pani Gabriela Laudacka, wicedyrektor szkoły. SKO-wicze z niecierpliwością czekali na podróż do wirtualnego świata bankowego.
W dzisiejszych czasach nauczanie z użyciem wirtualnej rzeczywistości jest coraz bardziej popularne. Lekcja bankowości z użyciem gogli VR jest doskonałym przykładem nowoczesnego podejścia do edukacji. Oprócz podróży w świecie wirtualnym uczniowie również tworzyli własne projekty banku w roku 2050.
Dzięki temu zadaniu, uczniowie mieli szansę wykorzystać swoją kreatywność i zdolności analityczne, co pozwoliło im na lepsze zrozumienie funkcjonowania instytucji finansowych.
Następnie uczniowie przenieśli się wirtualnie do Banku PKO BP w Warszawie. Mogli dokładnie obejrzeć poszczególne miejsca głównej siedziby banku, zapoznać się z jego działami, przyjrzeć się pracy bankierów i spotkać się z awatarami swoich znajomych.
Lekcja bankowości z użyciem gogli VR pozwoliła na lepsze zrozumienie zagadnień finansowych oraz nauczanie w sposób, który jest bardziej atrakcyjny dla młodego pokolenia. to doskonały przykład na to, jak nowoczesne technologie mogą zrewolucjonizować sposób, w jaki uczniowie uczą się o finansach i bankowości.
Na szczegółowe relacje z zajęć w klasie IV b, Vb, VIa zapraszamy już w najbliższych dniach na blog SKO
https://www.szkolneblogi.pl/blogi/szkolapodstawowawiechlice/
Opiekunowie SKO pani Danuta Irek i Aleksandra Słabuszewska dziękują serdecznie wszystkim uczestnikom, a szczególnie: Oliwii Drzewińskiej, Emilii Klusek, Dawidowi Skonecznemu, Filipowi Zubelowi i Arturowi Dobrzańskiemu, którzy aktywnie zaangażowali się w pomoc w organizacji wydarzenia.

Dane teleadresowe

ul. Brzozowa 17

67-300 Wiechlice


 tel: 68 376 75 53


 e-mail: sekretariat@spwiechlice.pl

Media

Odwiedź nas na Facebooku

odwiedź nasz profil na facebooku

 

 

 

 Nasz kanał na Youtube

kanał na YouTube