Dzień liczby PI

14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień liczby ㄫ (pi). Z tej okazji uczniowie kl. 7a piekli ciasteczka w kształcie kół i ozdabiali literą ㄫ w Laboratorium przyszłości. Ponadto przeliczali także kaloryczność przekąski. Z obliczeń otrzymaliśmy, że jedno ciastko ma 80 kcal. Klasy 4 a i 5 b wykonywały plakaty związane z liczbą pi, a klasa 6 a obejrzała prezentację o ciekawostkach związanych z ludolfiną. Dodatkowo wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w zabawie polegającej na rozwiązaniu 10 rebusów rozmieszczonych na szkolnym korytarzu, które zawierały w sobie literę ㄫ oraz dodatkowo stworzyć swój własny rebus. Wśród uczniów biorących udział w zabawie najlepiej z rozszyfrowaniem haseł poradzili sobie Aleksander Serafin, Remineusz Słabuszewski i Kacper Nagi, na drugim miejscu znalazł się Kuba Kubów, a na trzecim: Oskar Bieleń, Damian Żeleźniak, Lena Narolska, Iga Muszalska i Igor Woźniak. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. Koordynatorem działania była p. Izabela Roszak.